Son Haberler
Anasayfa » AYBABTU » Netflix ve Wizards of the Coast, Magic: The Gathering Dizisi Yapacak

Netflix ve Wizards of the Coast, Magic: The Gathering Dizisi Yapacak

Wizards of the Coast ve Netflix, bir Magic: The Gathering animasyon dizisi yapmak için Avengers: Infinity War ve Avengers: Endgame’in yönetmenleri Russo Kardeşler ile işbirliği yaptıklarını duyurdu. Bu proje ile Magic The Gathering oyununun 25 yıllık tarihi ilk kez ekrana gelecek.

1993 yılında Richard Garfield tarafından geliştirilen Magic: The Gathering kart oyunu, 11 dile çevirilip 70 ülkede yayınlandı. 25 yılda 38 milyon sihir ve oyun tutkununu birbirine bağlayan Magic: The Gathering; Netflix, Wizards of the Coast, Anthony – Joe Russo ve Hasbro’s Allspark Animation‘ın ortaklığında ekrana gelmeye hazırlanıyor.

Avengers: Infinity War ve Avengers: Endgame filmlerinin yönetmenleri Anthony ve Joe Russo kardeşlerin yürütücü yapımcı olacağı animasyon dizi Netflix‘te yayınlanacak. Dizinin heyecanı sözlerine yansıyan Joe ve Anthony Russo, “Magic: The Gathering’in büyük fanı ve oyuncularıyız. O hikayeleri gerçek hayata taşıyacak bir animasyona yardım edebilmek, bizim için gerçek bir tutku projesi” dedi.

Magic: The Gathering dizisi Spider-Man: Into the Spider-Verse, Batman: The Animated Series, Star Wars: The Clone Wars, Firefly, Agent Carter, Ultimate Spider-Man ve The Lego Movies’e imza atan isimler tarafından geliştirilecek. Octopie, Todd Makurath, Eric Calderon ve Dave Newberg ile dizinin yapımcılığını üstlenirken; Mike Larocca ve Isaac Krauss yürütücü yapımcı, Henry Gilroy ve Jose Molina da senarist olarak projede yer alacak.

İlginizi Çekebilir  Sense8, 2 Saatlik Final Bölümüyle Geliyor!