Dizi Haberleri

Netflix, Gölün Leydisi Nimue’nin Öyküsünü İzleyicilerle Buluşturacak

Netflix, Kral Arthur serisinin temel karakterlerinden Gölün Leydisi’ni (Lady of the Lake) gözüne kestirdi. Frank Miller ve Thomas Wheeler imzalı, Gölün Leydisi’nin gözünden Kral Arthur efsanesinin anlatıldığı Cursed kitabı 2019 sonbaharında çıkacak ama şimdiden Netflix’in uyarlama listesindeki yerini aldı.

Deadline’ın haberine göre, tanıtımı geçen hafta yapılan kitabın dizi uyarlaması için Netflix 10 bölümlük siparişi verdi bile. Bu da demek oluyor ki; Çizmeli Kedi’nin yazarı Thomas Wheeler ile Ronin, Daredevil: Born Again, The Dark Knight Returns ve Sin City’den de hatırlayacağınız ünlü çizgi roman yazarı ve sanatçısı Frank Miller ikilisi romanı yazıp çizimlerini yaparken dizinin senaryosunu da kaleme alacak.

Cursed; Gölün Leydisi haline gelen gizemli genç kadın kahraman Nimue‘nin gözünden Arthur Efsanesi’ni aktaracak. Nimue, annesinin ölümünün ardından kendini, Merlin‘i bulup kadim kılıcı götürmek üzere Arthur ile maceraya atılırken bulur. Nimue yolculuğu boyunca korkunç Red Paladinlere ve Kral Uther’e karşı cesaret ve ayaklanmanın da sembolü haline gelecektir.

Cursed dizisinin yayınlanma tarihi ile ilgili açıklama yapılmadı ancak 2019 sonbaharında çıkması planlanan kitaptan sonra ekranlardaki yerini alacağını söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir  Beklenen Karakter, Game of Thrones'un 6. Sezonunda Çıkabilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu