Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Neil Gaiman’ın Yeni Bilimkurgu Dizisi The Building Yolda

Neil Gaiman’ın Yeni Bilimkurgu Dizisi The Building Yolda

Neil Gaiman, yeni bir bilimkurgu dizisi için yapımcı koltuğuna oturdu.

FOX ile birlikte, farklı evrenlerde beliren bir gökdelenin hikayesinin anlatılacağı The Building dizisi için çalışmalar başladı.

the-building

Neil Gaiman; hem fantastik ve bilimkurgu hem çizgi roman hem de dizi ve sinemada kendisini kanıtlamış, spekülatif işleri çok iyi bizlere sunan bir yazar. Bu nedenle Neil Gaiman’ın The Building projesi bizi bir hayli heyecanlandırmaya yetti.

The Building dizisinin projesi biraz karmaşık. Dizi; Chris Leone‘un, Leone ve Laura Harkom’un kaleme aldığı hikayeden uyarladığı ve yönettiği Parallels isimli dijital filmden uyarlanacak.

Paralel evrenler ve alternatif gerçekler arasında dolaşabilen bir gökdelen, Ronald Reagan’ın seçimi kaybettiği ve Rusya’nın ABD’ye nükleer bomba attığı bir gerçekliğe geliyor. Binada bulunan bir grup genç kaşif, bu dönemi görüyorlar ve bina yeniden yer değiştirmeden kısa zamanları olduğunu fark ediyorlar.

Parallels filminden bir kare
Parallels filminden bir kare

Bu grup, bina sayesinde paralel evrenler ve alternatif gerçeklikte dolaşıyorlar ve her seferinde farklı olaylar yaşıyorlar. Bu sırada da binanın bir sonraki seferde nereye gideceği ve ne zaman oradan ayrılacağını bilmeden bu macerayı yaşıyorlar. Muhtemelen bizler de dizinin her bölümünde farklı bir macera göreceğiz. Kulağa biraz Doctor Who ve Bill & Ted’s Excellent Adventure gibi geliyor.

İlginizi Çekebilir  Netflix'in Fantastik Gençlik Dizisi The Innocents'tan Yeni Tanıtım Videosu Yayınlandı

Neil Gaiman ve Chris Leone, The Building dizisinin yapımcılığını üstleniyorlar.