Dizi Haberleri

Neil Gaiman’ın Amerikan Tanrıları Dizisi Neden Çekilmedi?

amerikan-tanrilari-dizi-banner

Son zamanlarda Game of Thrones ve True Detective gibi dizilerle dünyanın en çok izlenen dizilerini yayınlayan HBO kanalı, Neil Gaiman’ın ünlü romanı Amerikan Tanrıları‘nı dizi olarak ekranlara taşıyacaktı.

Uzun zaman bekledik ancak bir gelişme yaşanmadı. Bunun üzerine HBO Yayın Başkanı Michael Lombardo bir açıklama yaptı.

Michael Lombardo ile yapılan bir röportaj şu şekilde gerçekleşti;

HBO, Amerikan Tanrıları dizisini çekemeyenice çok üzüldüm.

Evet, biz de üzüldük.

Ne oldu?

Sanırım hepimiz kitabın çok büyük bir hayranıyız ve sanırım senaryoyu olması gerektiği kadar iyi bir şekilde hazırlayamadık. Bunun büyük bir meydan okuma olduğunun farkındaydık; her kitabı senaryolaştırmak büyük bir meydan okumadır zaten. Son zamanlarda drama dizileri için çıta da çok yükseldi. Biz de bu çıtayı yakalamayı denedik ancak tamamen hayal kırıklığı oldu. 3 farklı yazarla çalıştık ve çok önemli emek harcandı. Bazı şeyler olmayınca olmuyor. Eğer elinizde harika bir senaryo yoksa daha fazla zorlamanın da bir anlamı yok.

Evet, anlıyorum.

Her şeye rağmen kitabı seviyoruz, fikri seviyoruz, bu kitabın diziye uyarlanabileceği umudunu seviyoruz ancak sadece bunu doğru şekilde yapamadık.

Lombardo’nun bu samimi açıklamasından sonra bir süre Amerikan Tanrıları’nı dizi olarak izleyemeyeceğiz. İlerleyen günlerde başka bir kanal kitabın dizi haklarını alıp yeniden bir senaryo çalışmasına girer mi bilinmez fakat diziyi HBO’da göremeyeceğimiz kesin.

İlginizi Çekebilir  John Scalzi'nin Redshirts Romanı Dizi Oluyor!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İthaki’nin yeniden basmasını bekliyoruz. Diziden vazgeçtik tekrar basılsın okuyalım bari.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu