Dizi Haberleri

N.K. Jemisin’in Miras Üçlemesi Televizyon Dizisi Oluyor

Hugo Ödüllü yazar N. K. Jemisin‘in, Miras (Inheritance) Üçlemesi televizyon dizisi haline getiriliyor. Projenin arkasında da Will Smith’in firması Westbrook Studios var.

Ülkemizde Miras Üçlemesi adıyla DEX Kitap tarafından Türk okurlarla buluşan Inheritance için önemli bir gelişme var. Will Smith ve Jada Pinkett Smith’in prodüksiyon şirketi Westbrook Studios, üçlemenin yayın haklarını aldığını ve bir dizi uyarlaması üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Projede Searchlight Television‘ın da desteği olacağı belirtiliyor.

Deadline sitesinde yer alan habere göre proje için yayın platformu aranıyor. N.K. Jemisin‘in The Fifth Season isimli romanı, 2017 yılında TNT kanalı için uyarlanmıştı. Inheritance Üçlemesi ise hangi platformda, ne şekilde karşımıza çıkacak henüz bilinmiyor. Öte yandan uyarlama için büyük bir proje olacağından bahsedilmekte.

Inheritance, 2010-11 yılları arasında yayınlanan ve fantastik edebiyat okurları tarafından çok beğenilen bir seriydi. N.K. Jemisin, bu serinin ardından Broken Earth Üçlemesiyle üç yıl peşpeşe Hugo Ödülü almayı başarmıştı. Hatta Broken Earth serisi, FRP sistemine de uyarlanıyor.

Inheritance, konu bakımından komplike karakterleri, özgün anlatım biçimi ve destansı hikayesiyle de birçok ödül kazanmıştı.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.