Haberler

N.K. Jemisin’in Bol Hugo Ödüllü Broken Earth Serisi FRP Sistemi Oluyor

Fantastik ve bilimkurgu yazarı N.K. Jemisin‘in üç Hugo Ödüllü Broken Earth (Kırık Diyar) üçlemesi, masaüstü rol yapma oyunu oluyor. Broken Earth diyarında maceraya atılacağımız “The First Season” adlı masaüstü RPG‘yi, daha önce James S.A. Corey‘in bilimkurgu serisi “The Expanse“i oyunlaştıran Green Ronin Publishing uyarlayacak.

“The Fifth Season”, “The Obelisk Gate” ve “The Stone Sky” kitaplarından oluşan Broken Earth serisinin masaüstü rol yapma oyunu, Green Ronin‘in Game of Thrones RPG oyununda kullanılan sistemin yeni versiyonu ile geliştirilecek. Yayınevinin, Tanya DePass ve Joseph D. Carriker ile geliştireceği masaüstü rol yapma oyunu, 2020 sonbaharında çıkacak.

Kendisine üç yıl üstüste Hugo En İyi Roman Ödülü‘nü kazandıran Broken Earth serisinin uyarlamasında bizzat bulunacak olan N.K. Jemisin, “Okurlarımın çoğundan Kırık Diyar dünyasından etkilendiklerini ve orayı ziyaret etmek istediklerini duyuyorum. Şimdi bir şansları var. Kitaplardaki ruhun ve duygunun yeni formuna başarılı bir şekilde geçiş yapmasını sağlamak için Green Ronin‘le birlikte çalışacağım” dedi.

İlginizi Çekebilir  İzmirCon 2018 İçin Geri Sayım Başladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu