Dizi Haberleri

Ms. Marvel, İlk Müslüman Süper Kahraman İçin İyi Bir Başlangıç

Marvel’ın ilk Müslüman süper kahramanı Ms. Marvel‘ı canlandıran Iman Vellani, “İki milyar Müslümanın ve Güney Asyalının hepsini temsil edemeyiz fakat bu kesinlikle iyi bir başlangıç” dedi.

Iman Vellani, yetişkinliğe geçiş dönemini konu alan Ms. Marvel‘da, aynı adlı Pakistanlı-Amerikalı genç süper kahramana dönüşen Kamala Khan başrolünde oynaması hakkında konuştu.

19 yaşındaki oyuncu, Marvel’ın Kamala gibi bir karakteri hayata geçirmesinde kendisine “güvendiği” için “ayrıcalıklı” hissettiğini açıkladı.

Variety’ye konuşan Vellani, “Herhangi bir şeyin ilki olmanın getirdiği çok fazla ağırlık var” dedi.

Marvel yöneticilerinin kendine verdiği tavsiyeden bahseden Vellani şöyle dedi:

İşe ilk Müslüman süper kahraman olduğunu düşünerek gitme, sadece işe git ve eğlen’ dediler. Kendime söyleyip durduğum şey de bu: Yolumdan sapıp Müslüman ve Pakistan temsilini savunmak zorunda değilim. Bu bir kızı konu alan bir öykü. İki milyar Müslümanın ve Güney Asyalının hepsini temsil edemeyiz fakat bu kesinlikle iyi bir başlangıç.

Dizide, 16 yaşındaki kahraman Kamala, sihirli bilekliği sayesinde edindiği şekil değiştirme ve kendini iyileştirme güçlerini keşfediyor.

YouTube player

The Independent’tan Nick Hilton, değerlendirmesinde Ms. Marvel’a 5 üzerinden üç yıldız verdi.

Hilton, “Ms. Marvel, stüdyonun sürekli genişleyen TV yan hikayeleri kadrosuna hoş görülebilir bir başka giriş oldu” diye yazdı ve şöyle ekledi:

Ms. Marvel’ın görsel kinetiğinde Yeşil Yaban Arısı’nı (The Green Hornet) ve Scott Pilgrim vs the World’ü hatırlatan elementler yer alsa da dizinin Marvel’ın mevcut içeriklerinin hepsinden daha genç bir kitleyi hedef aldığı bariz.

Vellani söz konusu diziden sonra Marvel Stüdyoları’nın 2023’te yayımlanacak olan ve 2019 yapımı Kaptan Marvel’ın (Captain Marvel) devamı niteliğindeki The Marvels filminde de Ms. Marvel rolünü yeniden canlandıracak.

Ms. Marvel, 8 Haziran’da Disney Plus’ta yayımlanmaya başladı.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. bu aptallık ne zaman son bulacak ey amariga. bu kız şimdi bismillah yerine bismioneaboveall mu diyecek. süper kahraman müslüman nasıl olur 3 ler 7 ler 40 lar filan var hızır hazretleri ile mi takılacak cinlere mi üfleyecek. süper kahraman bir dine ve ya etnisiteye dahil olunca onla aynı özellikleri taşıyan insanlar birden yıllık 80 k usd yıllık gelirle mi yaşamaya başlayacak. pakistanda herkes bu olayı konuşuyormuş hatta orda yaşayan arkadaşım attığı epostada “pakiler bir anda felsefe ve mantık alanında geliştiler rasyonelliği yaşamlarına düstur eylediler karaçi birden dünyayın en yaşanılabilir ve en güvenli şehri oluverdi ms. marvel sayesinde” yazmış. dünyadan kopmuş ve tüm erdemleri çökmüş müslüman coğrafyayı düzeltecek Allahın pardon One Above All un izniylen. önce bizim ülkeden başlasın, artık marvel karakterine can veren bu müslüman kardeşimiz sayesinde her şey daha da güzel olacak. şükürler yalnızcaOne Above All adır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.