Dizi Haberleri

Jon Snow’un Gerçek Kimliği Açıklandı

Game of Thrones’un (Taht oyunları) 7. sezonunun başlamasına 1 aydan daha kısa bir süre kala dizinin yeni sezonuyla ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Empire Magazine’de yer alan haberde Jon Snow‘un gerçek adı belirtildi.

[BURADAN SONRASI SPOILER İÇERİR]

Game of Thrones’un daha öncesi sezonlarında Brandon Stark, psişik güçleriyle geçmişe gitmiş ve Lyanna Stark‘ın Ned Stark‘a oğlunu teslim ettiği ana tanık olmuştu.

Tam bu anda Lyanna, Ned’e Jon Snow’un adını kısık bir sesle söylemiş ve izleyicileri bu konuda meraklandırmıştı.

Empire Magazine’in geçtiğimiz günlerde yayınlanan promosyon sayısında Jon Snow’un gerçek adı takipçilerle paylaşıldı. Dergide paylaşılan habere göre Jon Snow’un gerçek adı Jaehaerys Targaryen olduğu belirtildi.

Bu iddia daha önce de dizinin takipçileri tarafından iddia edilmiş hatta dudak okuma yöntemiyle görüntülerin çözüldüğü söylenmişti. Ancak dizide Targaryen olduğunu bilmeyen tek kişi Jon Snow olmayabilir.

Başka Bir Targaryen Daha Mı?

Bir başka popüler teoriye göre, Tyrion aslında bir Lannister değil Targeryen.

Bu teoriye göre, Tyrion annesinin Mad King (Deli Kral) ile olan yasak aşkından dünyaya geldi. Bu teorinin ana dayanağı Tyrion’un babası tarafından asla sevilmemesi ve Tyrion babasını öldürdüğünde can vermek üzere olan adamın son sözlerinin “Sen benim oğlum değildin” olması.

Eğer bu teoriler doğruysa ve hem Jon Snow hem de Tyrion Lannister aslında bir Targaryen ise akrabalar bir araya geldi demektir!..

Bir drone ile kaçak olarak setten çekilmiş bir görüntü.

Kaynak: Empire Magazine, Reddit, NTV

İlginizi Çekebilir  Game of Thrones Animasyon Dizisi de Geliyor

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Tyrion ister lannister ister targeryan olsun, o adam ırkıyla değil zekasıyla gönlümüzü feth ediyor (. Şeytan olarak lanse edilen sözde hakeret edilen bir kişinin bilgi ve zeka odaklı kendini geliştirmiş biri olması ne güzel tesadüf :) Şeytan kavramı biz insanoğlu içinde her dair bilgi ve kurtuluşun bir simgesidir aslında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu