Dizi Haberleri

İki Star Wars Dizisi Daha Disney Plus’a Geliyor

Lucasfilm, Star Wars evrenini iki yeni diziyle daha da genişletmeye hazırlanıyor. Geliştirilmeye başlanan yeni dizilerden birisi; Aydınlanma Çağı‘ndaki Jedilar’la ilgili olan The Acolyte, diğeri ise John Watts ve Chris Ford‘dan Grammar Rodeo kod adlı ergenlik macerası…

The Mandolorian ile başlayan Star Wars dizileri The Book of Boba Fett ile devam etmiş; Obi-Wan Kenobi, Ahsoka ve Andor serileriyle devam edeceği hepimizin malumu olmuştu.

Disney Plus‘ta yayınlanacak Star Wars dizilerine iki yeni yapımın da katılacağı ortaya çıktı. Bunlardan ilki olan canlı aksiyon Star Wars The Acolyte, Sheev Palpatine planını uygulamaya koymadan bir asır önce Jedi’ların kontrolü nasıl kaybetmeye başladığını anlatacak. Senaryosu büyük ölçüde tamamlanan dizinin oyuncu seçmelerine başlandı ve başrol için The Hunger Games‘ten Amandla Stenberg‘in adı öne çıkıyor.

Star Wars: The Acolyte

Netflix‘in Russian Doll dizisinin yaratıcılarından Leslye Headland, The Acolyte‘i, The Phantom Menace‘teki olaylardan 100 yıl öncesinde, görünüşte barışçıl bir çağda geçen gizemli bir gerilim serisi olarak tanımlıyor. Headland sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Bu karakterlerin çoğu henüz doğmadı bile. Pek bilmediğimiz bir zaman diliminde ortaya çıkan siyasi, kişisel ve manevi durumlara bakıyoruz. The Phantom Menace’i izlerken sorum her zaman, ‘Peki, işler bu noktaya nasıl geldi? Bir Sith lordunun Senato’ya sızabileceği ve hiçbir Jedi’ın anlayamadığı bir noktaya nasıl geldik? Mesela ne yanlış gitti? Bizi bu ana getiren senaryolar neler?’ Aslında Rönesans veya Aydınlanma Çağı terimini kullanıyoruz. Jedi üniformaları altın rengi ve beyaz yani neredeyse hiç kirlenmeyecekmiş gibi. Çatışmalara o kadar az giriyorlar ki, bu tür üniformalara sahip olabilirler!”

Kod Adı: Grammar Rodeo

Lucasfilm‘in, galaksinin Return of the Jedi öncesinde geçen diğer canlı aksiyon Star Wars dizisinin sadece bir kod adı var: Grammar Rodeo. Yeni Star Wars serisinin başında Spider-Man: No Way Home yönetmeni Jon Watts ve Spider-Man: Homecoming‘den Chris Ford bulunuyor. İkilinin geliştireceği dizinin kod adı da rastgele seçilmemiş elbette.

Grammar Rodeo, Simpsonlar‘ın yedinci sezonunun “Bart on the Road” bölümünden geliyor. Bu bölümde, Bart ve arkadaşları tek başlarına bir yolculuğa çıkmak için bir araba kiralarlar. Ve Watts‘ın, ergenlik macerası da diyebileceğimiz dizisinin kadrosuna 11 – 12 yaşlarında 4 oyuncu almak istemesinden, bu adı seçtiği belirtiliyor. Star Wars Grammar Rodeo, 80’lerin Amblin filmlerinden de ilham alacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Netflix, The Protector Dizisinde Nasıl Bir Yol İzleyecek?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.