AYBABTUDizi Haberleri

Horizon Zero Dawn, Netflix Dizisi Oluyor

Netflix‘e The Umbrella Academy uyarlamasını yapan Steve Blackman, yeni anlaşma ile Horizon Zero Dawn‘dan Aloy’u kanlı canlı karşımıza çıkarmaya hazırlanıyor.

The Umbrella Academy‘nin dizi sorumlusu Steve Blackman ve yapım firması Irish Cowboy‘un Netflix ile yeni bir anlaşmaya vardığı ortaya çıktı. Bu iş birliğinin ilk meyvesi ise açık dünya aksiyon macera oyunu Horizon Zero Dawn‘ın televizyon uyarlaması olacak.

Guerrilla Games tarafından geliştirilen Horizon Zero Dawn oyunu, uzak gelecekte teknolojik ilerlemenin insanları neredeyse yeryüzünden sildiği bir dünyada geçiyor. Bu evrende yılmayan insanlar bir araya gelerek yeni topluluklar oluşturur ancak, eski zamanların bilgisi silinmiş, insanları kabile tarzında yaşamaya yönlendirmiştir. Aynı zamanda, dev hayvanlara benzeyen otonom makineler topraklarda dolaşmakta ve çok yaklaşmaya cesaret edenlerin hayatlarını tehdit etmektedir.

YouTube player

Serinin ilk oyununda, kabilesinden uzakta dolaşırken insanlığın geçmişinin sırlarını ortaya çıkaran cesur bir savaşçı olan Aloy ile tanışmıştık. Dövüş ve yaratık tasarımıyla çokça övülen Horizon Zero Dawn, dizi formatına mükemmel şekilde uyacak, benzersiz kıyamet sonrası konseptiyle de dikkat çekmişti. Steve Blackman‘in The Umbrella Academy çizgi romanlarını orijinal materyali de aşan bir diziye uyarladığını düşünürsek, Horizon Zero Dawn‘ın Netflix uyarlaması için heyecanlanabiliriz.

The Horizon Zero Dawn dizisinin yapımcılığını Blackman‘in yanı sıra Michelle Lovretta ve Abbey Morris, PlayStation Productions‘tan Asad Qizilbash ve Carter Swan, Guerilla Games‘ten Jan-Bart van Beek ve Ben McCaw, Vertigo Entertainment‘tan da Roy Lee ve Matthew Ball üstlenecek.

Bir Diğer Proje; Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan Geçen Gerilim Dizisi Orbital

Steve Blackman‘in Netflix ile yeni anlaşması, Uluslararası Uzay İstasyonu‘nda geçen gerilim dizisi Orbital‘i de kapsıyor. Orijinal konsepti Steve Blackman ile yazarlar David ve Keith Lynch tarafından oluşturulan Orbital‘in yapımcı kadrosunda Blackman, Abbey Morris, Lynch kardeşler, Dan Lin, Nick Reynolds ve Jonathan Eirich bulunuyor.

Yeni projeleri hakkında konuşan Blackman, “Horizon Zero Dawn ve Orbital, Irish Cowboy yapımlarının ayırt edici özellikleri olan, hayranların seveceği ve ilişki kuracağı karakterlere dayanan projeler. Bu çığır açan hikayeleri geliştirmek için Netflix ve tüm ortaklarımızla birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.