Son Haberler
Anasayfa » AYBABTU » Henry Cavill, Neden Rivyalı Geralt Olmak İstedi?

Henry Cavill, Neden Rivyalı Geralt Olmak İstedi?

Beyaz perdenin milyonlarca dolar kaşe değeri olan Henry Cavill, neden Netflix’teki bir dizide başrol olmak istediği ortaya çıktı. Kısa cevabı hemen söyleyelim: Tabii ki oyunlarının sıkı bir hayranı olduğu için.

Son yıllarda yer aldığı filmlerle adından sıkça söz ettiren Henry Cavill, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla da geek ve oyun camiasının da gönlünü kazanmaya devam ediyor.

2019’un en beğenilen yapımlarından biri olan Netflix imzalı Witcher dizisinde başrol Rivyalı Geralt’ı canlandıran Henry Cavill’in bu rolü, seriyi çok sevdiği için tırmaladığı ortaya çıktı. Birçok sinema eleştirmeni, Cavill’in son yıllarda yer aldığı başarılı yapımları göz önünde bulundurarak, ünlü oyuncunun yanlış bir karar verdiğini not etmişti. Ancak Cavill ve Netflix, bunun tersini ispatlamayı başardı.

Ortaya çıkan yeni bir öyküye göre daha The Witcher’ın senaryosu bile ortada yokken, Cavill’in başrol için ajansını sürekli rahatsız ettiği ortaya çıktı. Ünlü oyuncu ne pahasına olursa olsun Rivyalı Geralt olmak için yapımcılarla doğrudan görüşme bile yapmış.

Dizinin yapımcısı Lauren Schmidt Hissrich, henüz ortada senaryo yokken hatta diziye nasıl bir bakış açısıyla yaklaşmayı planlamadığı bir zamanda, görüştüğü Henry Cavill’ı nazikçe geri göndermiş. Ancak Cavill’in sürekli olarak ajansı ve menajerleriyle Netflix’e mesajlar yağdırdığı söyleniyor. Buna rağmen Hissrich, 200 farklı oyuncu ile görüşme yapmış ancak Cavill ile yaptığı ilk görüşmeden beri onunla çalışmak istediğini anlamış.

İlginizi Çekebilir  Netflix, Space Force'un İlk Görsellerini Paylaşarak, Yayın Tarihini Duyurdu

Eh, hikayenin sonunu siz de biliyorsunuz. Başta da yazdığım gibi dizi büyük beğeni topladı ve daha yayınlanmadan devam sezonları için imzalar atıldı.