Dizi Haberleri

HBO, Game of Thrones’un Final Bölümü Hakkında Konuştu

Daha yayınlanmasına şöyle temizinden bir yıl olmasına karşın konusu bile açıldığında hayranlarını heyecanlandıran Game of Thrones’un final bölümü hakkında bazı resmi bilgiler ortaya çıktı.

Game of Thrones’un final sezonu hakkında sürüsüne bereket söylenti dolanıyor. Söylentiler dolanadursun, HBO’dan dizinin final bölümüne ilişkin bazı açıklamalar yayınlandı.

Bu haber belli miktarda sürpriz kaçıran içerir. Çok büyük bir sürpriz kaçıran olmasa da bundan hoşnut olmayan okurlarımızın sakince bu haberden uzaklaşmalarını öneriyoruz.

Kalanlarla devam edelim.

HBO Drama Dizileri Yardımcı Başkanı Francesca Orsi, birçok Game of Thrones takipçisinin aklındaki ama söylemeye çekindiği gerçeği kabul etti. Orsi, senaryonun kadroya sunulmasının ardından odada herkesin ayağa kalkıp alkışlamaya başladığını söyledi. Ayrıca “Kariyerlerimiz ve hayatlarımız için fazlasıyla önemli bir andayız. Tüm kadromuz kendi senaryolarını okuyup karakterlerinin birer birer ölüme düştüğünü gördü.” sözlerine yer verdi.

Kitapların gidişatı ve 7. sezonunun alttan alta verdiği mesajdan yola çıkarak, neredeyse tüm ana karakterlerin öleceğine dair bir teori ortaya atılmıştı. Orsi’nin açıklaması açıkça gösteriyor ki Game of Thrones’un neredeyse tüm önemli karakterleri son büyük savaşta kendilerini feda edecek ya da katledilecekler.

Hatırlarsanız bundan bir süre önce Kuzey İrlanda’da Winterfell’in bir kopyası inşa edilmişti. Gizlice çekim yapan hayranlar Winterfell’in alevler içerisinde olduğunu görüp paylaşınca kışın da artık Stark Ailesi’nin evine ulaştığını anlamış olduk.

Francesca Orsi, bu açıklamasının ardından Game of Thrones’un finalinin tüm beklentileri karşılayacağını söyledi. Ayrıca Game of Thrones için çekilmesi planlanan dört farklı yan dizinin de bütçelerinin bir hayli büyük olacağın ve hayranlar için doyurucu olacağını ekledi.

Game of Thrones’un çekimleri halen devam ediyor. Geniş bir sürede devam edecek çekimlerin ne zaman biteceği kesin olarak bilinmese de Arya’yı canlandıran Maise Williams, verdiği bir röportaj sırasında çekimlerin aralık ayında bitip dizinin nisan ayında başlayacağını ağzından kaçırmıştı. Nisan ayı derken önümüzdeki 2018 yılının nisan ayından bahsetmiyoruz bu arada, 2019 yılının Nisan ayından bahsediyoruz.

Game of Thrones’un yayınlanmasına bu kadar uzun bir süre varken, neden bir anda böyle bir açıklama yapma ihtiyacı duydular bilemiyorum. Sanırsam Game of Thrones’un heyecanının bıçak gibi kesilmesini istemiyorlar.

Televizyonunuz eskiyse ve Game of Thrones’un son sezonunu en kaliteli şekilde izlemek isterseniz sizi buraya alalım.

İlginizi Çekebilir  Dune Filminin Vizyon Tarihi Ertelendi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu