AYBABTUDizi Haberleri

Harry Potter Dizisi Resmen Onaylandı ve Duyuruldu

Söylenti olarak kulağımıza gelen Harry Potter dizisi resmen onaylandı. HBO, diziyle ilgili küçük bir resmi duyuru paylaştı.

Geçtiğimiz günlerde Warner Bros Discovery, HBO Max için bir Harry Potter televizyon dizisi geliştirmek üzere son görüşmeleri yapıyor diye belirtmiştik. Belli ki fikirler ve planlar olumlu şekilde devam etmiş ki Harry Potter dizisinin duyurusu da resmen geldi.

Duyuruyu Youtube üzerinden izlemek için tıklayın

Dizi hakkında henüz detaylar açıklanmadı ancak önceden belirtildiği üzere dizinin kitapların yeniden uyarlaması olacağı söyleniyor. Dizinin her sezonu yedi Harry Potter kitabından birine odaklanacak. Hatta J.K. Rowling‘in de dizinin yapım ekibinde yer alacağı söylentiler arasında.

Duyuruda Harry Potter filmlerinin John Williams tarafından bestelenen ana müziğinin kullanılması da filmlere saygı duruşu niteliğinde olmuş. Dizinin kitaplara tamamen sadık kalacağı belirtiliyor.

Harry Potter Jonny Duddle hogwarts express
Jonny Duddle’ın Harry Potter çizimi

Harry Potter, 2001 yılında sinemaya ilk adımı atmış ve son hikaye olan Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 2 ise 2011 yılında yayınlanmıştı. On yılda tamamlanan 7 kitaplık seri, 8 film olarak karşımıza çıkmıştı. Şimdi her sezonda bir kitabın işlenmesi planlanan dizi belki de 7 sezonluk uzun ve filmlere oranla daha detaylı olarak hikayeyi yeniden sunacak.

Harry Potter, izleyici karşısına 10 yılı aşkın bir süre sonra yeniden çıkacak. Henüz oyuncu kadrosu veya detaylar hakkında bir bilgi yok.

Kaynak: HBO Max

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.