Dizi Haberleri

Good Omens 2. Sezon Bölümleriyle Prime Video’da

Neil Gaiman ile Terry Pratchettın yazdığı Kıyamet Gösterisi‘nden uyarlanan Good Omens, 2. sezonunda romandakinden farklı bir hikaye anlatıyor. Ancak üçüncü sezonda Terry Pratchett’ın notlarına döneceğiz.

Good Omens 2. sezonunun 6 bölümünü birden Amazon Prime Video üzerinden yayınladı. Böylece Aziraphale ile Crowley’nin başına gelenleri tek oturuşta seyredebiliyoruz. Bölümlerin her biri ortalama 50 dakika uzunluğunda. Bu da favori meleğimiz ve şeytanımız ile yalnızca 5 saate yakın süre geçirebildiğimiz anlamına geliyor.

İkinci sezonda Baş Melek Cebrail (Gabriel) ortadan kayboluyor. Onun yokluğu cennette bir kaosa sebep oluyor. Varlığı ise Aziraphale’ın sahaf dükkanında. Zira Cebrail hafızasını kaybetmiş durumda. Ve bu hafıza yokluğu onu dünyaya, Aziraphale’ın dükkanına çekmiş. Nedense!

Bu sezonda izleyeceğimiz hikaye Neil Gaiman’ın kaleminden çıktı. Yani Terry Pratchett oranı çok az olacak bölümlerde. Fakat bu açığın üçüncü sezonda kapanacağını biliyoruz. Çünkü Neil Gaiman ile Terry Pratchett’ın ikinci bir romana ilişkin tuttukları notlar varmış. Her ne kadar bu notları romanlaştırmaya Pratchett’ın ömrü yetmemiş olsa da bu notlardan bir sezon senaryosu çıkarabileceklerini söylüyorlar. Zaten ikinci sezonun finali de bu notunu tuttukları olaylara hikayenin bağlanmasını sağlıyor.

Yani diyebiliriz ki ikinci sezon, birinci sezon ile Terry Pratchett’ın ikinci kitap için aldığı notlar arasında köprü vazifesi gören bir hikaye.

Plan değişmemiş gibi duruyor ki Gaiman üçüncü sezon için verdiği sözleri bugün tekrar etti.

Üçüncü sezon hakkındaki haberimizi buradan okuyabilirsiniz. Ancak üçüncü sezon hakkında yeni haberler duymamız devam eden yazar ve aktör grevleri sebebiyle vakit alabilir. Her ne kadar İngiliz aktörlerin çoğu SAG-AFTRA’ya bağlı olmasa da Neil Gaiman gibi çoğu İngiliz ona ve WGA eylemlerine destek veriyor. Disney’in aldığı kararlar da bu grevlerin haklı olduğunu ve kısa sürede bitmeyeceğini gösteriyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.