Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Ghost in the Shell’in Yönetmeninden Blade Runner Anime Dizisi

Ghost in the Shell’in Yönetmeninden Blade Runner Anime Dizisi

Ridley Scott’ın Blade Runner distopyası, gün yüzüne çıkmayan gizemleri ile bu kez bir anime serisinde hayat bulacak.

Deadline’da yer alan habere göre; Adult Swim, devam filmi Blade Runner 2049′dan önce yaşanan olayları yeni bir anime serisinde izleyiciyle buluşturacak. Adının Blade Runner-Black Lotus olacağı belirtilen yeni seri, Netflix’in Ultraman dizisini de yapan Sola Arts imzası taşıyacak.

2032‘de geçecek olan 13 bölümlük yeni macerayı, Ghost in the Shell: Stand Alone Complex’ten Kenji Kamiyama ve Appleseed’den Shinji Aramaki yönetecek. Cowboy Bebop ve Samurai Champloo serilerinin yönetmeni Shinichiro Watanabe de serinin yaratıcı yapımcısı olacak.

Black Lotus’un orijinal Blade Runner’ın başlangıçta hayranların akıllarına düşürdüğü bazı gizemleri ele alacağına dikkat çeken yürütücü yapımcılar Andrew Kosove ve Broderick Johnson, “Blade Runner evreni; hikayesi, karakterleri, dünyası ve izleyicilerin başından beri tartıştıkları mitolojisiyle inanılmaz derecede derin bir konu. Anime serisi ile bu dünyayı keşfetmeye devam etmek için heyecanlanıyoruz” dedi.

Blade Runner 2049 gişede Warner Bros.‘un yüzünü güldüremese de hayranlarının Blade Runner evreninde görmek istediği daha pek çok yer ve macera var. Umarız Blade Runner-Black Lotus, serinin takipçilerini tatmin edecek nitelikte bir anime serisi olur.