Dizi Haberleri

George R.R. Martin’in Wild Cards Dizisinin Hem Kanalı Hem Yapımcısı Değişti

George R.R. Martin‘in Wild Cards kitap serisinden uyarlanacak televizyon dizisi Hulu‘dan Peacock‘a geçti.

2018 yılında Hulu‘da yayınlanacağı açıklanan Wild Cards dizisini Andrew Miller yazacaktı. Variety‘nin haberine göre; serinin yapımcılığını da üstlenen Miller’ın proje ile bağı kalmadı. Peacock‘ta ekrana geleceği belirtilen dizi için yeni senarist arayışına geçilirken, George R.R. Martin kitap serisinde de birlikte çalıştığı Melinda Snodgrass ve Vince Gerardis ile yapımcılığı üstlendi.

Martin‘in Syfy kanalına yaptığı Nightflyers‘ta birlikte çalıştığı UCP tarafından geliştirilecek Wild Cards‘ta; insanlık tarihinin gidişatını değiştirecek Wild Card virüsü olarak bilinen uzaylı bir patojen, 1946‘da Manhattan‘da salınır. Virüs, hayatta kalanları mutasyona uğratarak DNA’larını yeniden yazar. Şanslı birkaçına hayranlık uyandıran süper güçler verilirken, çoğunluk genellikle itici fiziksel deformasyonlarla baş başa kalır.

Diziye uyarlanan Wild Cards kitap serisinin orijinal fikri George R.R. Martin‘in Superworld rol yapma oyunundaki oyun efendisi olma deneyiminden çıkmıştı. İlk kez 1987 yılında okurlarla buluşan seriye 40‘tan fazla yazar katkı sağladı. Şimdiye kadar 28 kitap yayınlanan serinin son halkası 2019 yılında basılan Knaves Over Queens oldu.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Game of Thrones, 2 Sezon Daha...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.