Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » George R.R. Martin’in Nightflyers Dizisi İptal Edildi

George R.R. Martin’in Nightflyers Dizisi İptal Edildi

Buz ve Ateşin Şarkısı serisinden uyarlanan Game of Thrones dizisiyle tv dünyasını sarsan George R.R. Martin‘in ikinci dizisi aynı etkiyi veremedi maalesef… Syfy kanalı, Martin’in 80’lerde yazdığı kısa bir bilimkurgu hikayesinden uyarladığı “Nightflyers” dizisinin devam etmeyeceğini açıkladı.

2093 yılında insanoğlunun geleceği tehlikedeyken, bir grup bilim insanı ve bir telepati uzmanının sırlarla dolu bir uzay gemisine binip bilinmeze doğru yola çıkmasını anlatan dizi geçtiğimiz Aralık’ta Amerika’da, 1 Şubat’ta da Netflix aracılığı ile ülkemizde yayınlanmıştı.

Syfy kanalı, 10 bölümlük dizisinin ikinci sezonda devam etmeyeceğini doğruladı. Kanalın bu kararında pek de yüksek olmayan reytingler ve hikayenin çok kısa olması gösteriliyor. Muhtemelen yeni bir Game of Thrones yakalayacağını düşünen kanal maalesef istediğini alamadı.

Gretchen Mol’un (Broadwalk Empire) Dr. Agatha Matheson karakterini canlandırdığı Nightflyers‘ta; Karl D’Branin rolünde Eoin Macken (The Night Shift), Roy Eris rolünde ise David Ajala (Fast & Furious 6) yer alıyor. Dizinin başrol kadrosundaki diğer isimler şöyle: Sam Strike (EastEnders), Maya Eshet (Teen Wolf), Angus Sampson (Fargo), Jodie Turner-Smith (The Last Ship) ve Brían F. O’Byrne (Million Dollar Baby).