Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Game of Thrones’un 5. Sezonunda Büyük Değişiklik!

Game of Thrones’un 5. Sezonunda Büyük Değişiklik!

game-of-thrones-banner

Dizi yapımcıları henüz kitaplarda yaşanmamış, ama yaşanma ihtimali yüksek olan bir olayı 5. sezon içerisinde, izleyici ile buluşturacak. Game of Thrones setinden çekilen fotoğrafların paylaşılması ile ortaya çıkan bu haber, seriyi kitaptan takip edenlerin bile kafasını karıştırdı.

Haberin detaylarına geçmeden önce sizlere uyarıda bulunmak istiyorum. Geçtiğimiz sezonlarda birçok karakterin öldüğünü, daha o bölümü izlemeden önce gördünüz. Arkadaşlıklarınız bozuldu. Sevdiğiniz insanlarla tartışmalara girdiniz ya da arkadaş listenizde geniş bir temizlik yaptınız. O yüzden Frpnet ailesi olarak sizleri büyük puntolarla uyarıyoruz:

Yazının geri kalanı Game of Thrones’un 5. sezonu hakkında Spoiler içermektedir! Uyarmadı demeyin!

George R. R. Martin’in efsane serisinin HBO tarafından beyaz cama yansıtılacağını duyan herkes bir hayli şaşırmıştı. Çünkü seriyi TV dizisi olarak düşünmek fazlasıyla zordu. Çok fazla karakter ve anlatılacak çok fazla hikaye vardı. Ne kadar şaşırtıcı olsa da, Game of Thrones büyük bir sükse yakalayarak, son zamanların ve hatta tüm zamanların en çok izlenilen dizileri arasındaki yerini aldı.game-of-thrones-5-sezon-gorsel-001

4. sezonun finalinin tadı damağınızda kaldı biliyorum. Spoiler’dan ne kadar nefret etsem de, oturup bir kaç arkadaş ile konuşup hikayenin nereye varacağını öğrenmesem, kesin sıkıntı basardı. Özellikle merak ettiğim bir sahne vardı ve bu sahne henüz kitaplarda bile yazılmamıştı.

İlginizi Çekebilir  Korku ve Ötesi... Gerisi Hikaye!

Hatırlarsanız Tyrion, 4. sezon içerisinde başına çok büyük bir bela açmış, kelleyi koltuğunun altına sıkıştırmıştı. Yaşanan saray entrikalarının ardından bir şekilde hapisten kaçmayı başaran süper cücemiz, Örümcek Varys’in de yardımı ile doğudaki büyük kıta Essos’a yelken açmıştı. Elbette birçok izleyicinin de aklında soru işaretleri oluşmuştu. Cüce, Essos’ta nasıl hayatta kalacaktı?

George R. R. Martin henüz kitaplarında bu konuyu işlemedi. Ancak herkesin bildiği bir gerçek Tyrion’un, Daenerys ile buluşacağını gösteriyor. Ancak bu tanışma için 5. sezon henüz erken. Çünkü Tyrion, Daenerys tarafından kontrol edilen Meereen şehrine ulaşmak için uzun bir yolculuğa çıkıyor. Bu yolculuk sırasında, tüccarlık, performans sanatçılığı hatta kiralık kılıç işlerinde bile çalışıyor. Ancak kitaplarda bu büyük buluşma yazılmamıştı.

game-of-thrones-5-sezon-gorsel-002

Yukarıdaki görselde de gördüğümüz üzere Tyrion, Daenerys ile birlikte yüksek bir sahnede onur konuğu olarak oturuyor. Daenerys’in yanındaki beyefendinin ismi Hizdahr zo Loraq. Ejderhaların Annesi, Meereen şehrini ayakta tutmak için Loraq isimli bu zengin adamla politik evlilik gerçekleştiriyor. 5. Sezon içerisinde işlenecek en önemli konulardan biri de bu olsa gerek.

İlginizi Çekebilir  Black Mirror 5. Sezon Bölüm İsimleri ve Konuları Açıklandı

Ayrıca, aşağıdaki son görsel ile de kafanızda yeni soru işaretleri oluşabilir. Friendzone’da kalma konusunda en büyük örneklerden birini teşkil eden Mormont’a bakın! Daenerys’in gözüne girmek için hayatını ortaya koyarak, arena dövüşlerine katılıyor!

game-of-thrones-5-sezon-gorsel-003