Dizi Haberleri

Game of Thrones’un 5. Sezonunda Büyük Değişiklik!

game-of-thrones-banner

Dizi yapımcıları henüz kitaplarda yaşanmamış, ama yaşanma ihtimali yüksek olan bir olayı 5. sezon içerisinde, izleyici ile buluşturacak. Game of Thrones setinden çekilen fotoğrafların paylaşılması ile ortaya çıkan bu haber, seriyi kitaptan takip edenlerin bile kafasını karıştırdı.

Haberin detaylarına geçmeden önce sizlere uyarıda bulunmak istiyorum. Geçtiğimiz sezonlarda birçok karakterin öldüğünü, daha o bölümü izlemeden önce gördünüz. Arkadaşlıklarınız bozuldu. Sevdiğiniz insanlarla tartışmalara girdiniz ya da arkadaş listenizde geniş bir temizlik yaptınız. O yüzden Frpnet ailesi olarak sizleri büyük puntolarla uyarıyoruz:

Yazının geri kalanı Game of Thrones’un 5. sezonu hakkında Spoiler içermektedir! Uyarmadı demeyin!

George R. R. Martin’in efsane serisinin HBO tarafından beyaz cama yansıtılacağını duyan herkes bir hayli şaşırmıştı. Çünkü seriyi TV dizisi olarak düşünmek fazlasıyla zordu. Çok fazla karakter ve anlatılacak çok fazla hikaye vardı. Ne kadar şaşırtıcı olsa da, Game of Thrones büyük bir sükse yakalayarak, son zamanların ve hatta tüm zamanların en çok izlenilen dizileri arasındaki yerini aldı.game-of-thrones-5-sezon-gorsel-001

4. sezonun finalinin tadı damağınızda kaldı biliyorum. Spoiler’dan ne kadar nefret etsem de, oturup bir kaç arkadaş ile konuşup hikayenin nereye varacağını öğrenmesem, kesin sıkıntı basardı. Özellikle merak ettiğim bir sahne vardı ve bu sahne henüz kitaplarda bile yazılmamıştı.

Hatırlarsanız Tyrion, 4. sezon içerisinde başına çok büyük bir bela açmış, kelleyi koltuğunun altına sıkıştırmıştı. Yaşanan saray entrikalarının ardından bir şekilde hapisten kaçmayı başaran süper cücemiz, Örümcek Varys’in de yardımı ile doğudaki büyük kıta Essos’a yelken açmıştı. Elbette birçok izleyicinin de aklında soru işaretleri oluşmuştu. Cüce, Essos’ta nasıl hayatta kalacaktı?

George R. R. Martin henüz kitaplarında bu konuyu işlemedi. Ancak herkesin bildiği bir gerçek Tyrion’un, Daenerys ile buluşacağını gösteriyor. Ancak bu tanışma için 5. sezon henüz erken. Çünkü Tyrion, Daenerys tarafından kontrol edilen Meereen şehrine ulaşmak için uzun bir yolculuğa çıkıyor. Bu yolculuk sırasında, tüccarlık, performans sanatçılığı hatta kiralık kılıç işlerinde bile çalışıyor. Ancak kitaplarda bu büyük buluşma yazılmamıştı.

game-of-thrones-5-sezon-gorsel-002

Yukarıdaki görselde de gördüğümüz üzere Tyrion, Daenerys ile birlikte yüksek bir sahnede onur konuğu olarak oturuyor. Daenerys’in yanındaki beyefendinin ismi Hizdahr zo Loraq. Ejderhaların Annesi, Meereen şehrini ayakta tutmak için Loraq isimli bu zengin adamla politik evlilik gerçekleştiriyor. 5. Sezon içerisinde işlenecek en önemli konulardan biri de bu olsa gerek.

Ayrıca, aşağıdaki son görsel ile de kafanızda yeni soru işaretleri oluşabilir. Friendzone’da kalma konusunda en büyük örneklerden birini teşkil eden Mormont’a bakın! Daenerys’in gözüne girmek için hayatını ortaya koyarak, arena dövüşlerine katılıyor!

game-of-thrones-5-sezon-gorsel-003

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Middle-Earth: Shadow of Mordor'a Dair Yeni Bir Fragman Yayınlandı

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Hizdahr zo Loraq çukur oyunlarında Daenerys’i zehirlemeye kalkışmadı mı? Tyrion oyunlarda kraliçeyi görememişti bile. Çok tutarsız olmuş. Diziyle kitap bu derece orantısız olmamalıydı o zaman.

  2. dizi koptu gitti zaten bambaska bir duruma evrildi bence kitap okunsun dizi izlensin diye yapıyorlar bunu hbo işte tek göz ne beklersin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.