Dizi Haberleri

Game of Thrones Yönetmeni, Sezon Finali Beklentilerine Cevap Verdi

game-of-thrones-banner

DİKKAT! Bu yazı SPOILER içerir!

Game of Thrones dizisinin 4. sezon finali pek çok kişinin beklentilerini karşılayamamış gibi görünüyor. Tabii ki sezon finali kötü değildi ancak çoğu izleyicinin “meeeh işte” tepkisini duymak mümkündü.

Ben, bu durumu son bölümün fazla dramatize edilmesine ancak bu drama sahnelerinin de çok kısa tutulmasına bağlıyorum.

Mesela Tywin Lannister’ın ölümü, Tazı’nın ölümü gibi sahneler biraz daha uzun ve derinlemesine işlense pek çok izleyici gözyaşlarına boğabilirdi. 66 dakikalık bölümde bir sürü dramatik ve önemli sahneyi peşpeşe koymak sanırım biraz olayın azalttı.

valar-morghulisSezon finalinin çok fazla beğenilmemesinde beklentilerin de çok yüksek tutulmuş olmasının etkisi olabilir. Geçen gün yayınladığımız “Game of Thrones’un Sezon Finali Yapımcıları Korkuttu!” başlıklı haberde yapımcıların yaptığı açıklama da hepimizde son bölümün beklentisini arttırdı.

Bunların dışında beklenen ancak yayınlanmayan bir olay daha vardı. Kitabı okuyan hemen hemen herkes Lady Stoneheart‘ın, yani Catelyn Stark’ın canlandırılmış bedenini görmeyi bekledi. Hatta kendi adıma, final bölümünün son sahnesi olarak Lady Stoneheart’ın görüneceğini düşünmüştüm ancak olmadı.

Olayın ne olduğunu bilmeyenler için kısaca özetleyelim. Lord Frey’in kalesinde yaşanan Kızıl Düğün (Red Wedding) sırasında öldürülen Catelyn Stark’ın cesedi bir nehir kenarına atılır. Burada Stark’ın cesedini bulan adamlar cesedi hemen Beric Dondarrion’a götürür (hani şu iyileştirme gücü olan adam. Dizide Tazı ile dövüştükten sonra omzundan aldığı kılıç yarasını anında iyileştiren abi) ve Beric de Catelyn’i iyileştirir.

lady-stoneheart

Pek çok kişi Lady Stoneheart’ı görmeyi bekledi. Bu beklentiye girmemizi sağlayan bir kaç olay var tabii ki. Serinin üçüncü kitabı olan Kılıçların Fırtınası, sonraki seriye bu anlatımla bağlanıyor. Lady Stoneheart, sezon finaline yakışabilecek kadar önemli ve çarpıcı bir olay. Bir de Cersei Lannister karakterini canlandıran Lena Headey, Instagram’a bu fotoğrafı yükledi. Bir de tüm gidişat Lady Stoneheart’ın çıkmasını sağlayacak gibi gidiyordu ancak olmadı!

Bunun üzerine final bölümünün yönetmeni Alex Graves, konuyla ilgili açıklama yaptı.

Entertainment Weekly’ye konuşan Graves, Lady Stoneheart’ın hiçbir şekilde 4. sezonun parçası olacağı hakkında konuşmadıklarını belirtti. “Yapımcılar David Benioff ve Dan Weiss, kitapları diziye uyarlamak için olağanüstü bir çaba sarfediyorlar. Bana kalırsa harika bir iş çıkarıyorlar. Ancak Michelle Fairley gibi harika bir aktrisi bir zombi olarak geri getirmek… insanları öldürmek için mi? Belki fark etmediniz ama bu sezonda bir sürü olay yaşandı. Üstüne bir de bunu ekleseydik işler çığrından çıkardı. Biz hiçbir zaman, Lady Stoneheart’ın gelişini bu sezon için düşünmedik ancak internet, insanların aklına bunu soktu,” açıklamasını yaptı.

Alex Graves’e, “Lady Stoneheart bir sonraki sezonda görünür mü?” diye sorduklarında, “Dizinin fazlasıyla içinde olan biri olarak net bir cevap almak için yalvardım ancak kimse bir cevap vermedi. Sır tutmak konusunda oldukça başarılılar,” dedi.

Önümüzdeki sezona daha 10 ay var. Biraz daha bekleyip sabredecek ve göreceğiz.

İlginizi Çekebilir  The Suicide Squad Ekibinden Peacemaker'a Özel Dizi Geliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu