Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Game of Thrones – Dizisi Mi Kitabı Mı Diyenler!

Game of Thrones – Dizisi Mi Kitabı Mı Diyenler!

game-of-thrones-banner

Game of Thrones dizisi, her sene 10 bölüm yayınlansa da tam gaz devam ediyor. Bu durum dizi hayranlarını sevindirirken kitapları okuyanları endişelendiriyor.

Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin yazarı George R.R. Martin de dizinin hızına yetişemiyor. Bir de bunun yanında, “Dizi ile kitap aynı mı gidiyor?” diye soranlar var.

Serinin yazarı George R.R. Martin, zaten daha önceden “Güzel ve Çirkin”, “Alacakaranlık Kuşağı” gibi televizyon yapımlarında senarist olarak yer almıştı. Yani kendisi zaten dizi konusunda deneyimli bir isim. Game of Thrones dizisinin de yardımcı yapımcısı konumunda. Kısacası dizinin kitap ile büyük paralellik göstermesinin en önemli sebeplerinden bir tanesi budur.

Bunun dışında kitap serisi diziye hazırlanırken mümkün olduğunca kitaplara sadık kalınacağı belirtilmişti.

Şimdi sizlere bir tablo sunalım. Bu tablo, kitaptaki bölümler ile dizideki bölümleri karşılaştırıyor. Sizler de göreceksiniz ki her dizi sezonu bir kitabı ele almakta. Tabii ki kitaptaki tüm detayları diziye aktarmak mümkün değil ama ana konu nasıl gidiyor hep beraber bakalım.

Üst sırada kitapları ve kitaptaki bölümlerin isimlerini görüyorsunuz, sol sütunda ise dizinin sezonlarını ve bölüm isimlerini görüyorsunuz.

game-of-thrones-bolum-kitap-chart

Dilerseniz tablonun büyük haline buradan ulaşabilirsiniz.