Dizi Haberleri

Game of Thrones Dizisi, Kitap Hakkında Spoiler İçerecek

game-of-thrones-banner

Dizi izleyenler müjde! Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisini izleyenlerin en çok korktukları şeylerden birisi de kitapları daha önce okumuş olan kişilerin onlara spoiler verecek olmasıydı. Şimdi roller değişiyor!

Bilindiği üzere George R.R. Martin henüz yeni kitabı yetiştiremedi -ama yoğun çalışıyor– ve dizi de devam etmek zorunda. Şimdi dizi, kitaptaki hikayeleri geçip yoluna devam edecek.

Oxford Union’da bir konuşma yapan dizinin yapımcıları D.B. Weiss ve David Benioff da bu duruma değindiler. Game of Thrones dizisinin 5. sezonunun kitapta anlatılan hikayeleri geçeceğini söylediler.

D.B. Weiss - David Benioff
D.B. Weiss – David Benioff

David Benioff, konuyla ilgili şunları söyledi, “George ile bu durumu uzun zamandır konuşuyorduk, bunun olabileceğini biliyorduk ve sonunda o noktaya geldik. George ile birlikte aynı yönde ve aynı yolda ilerliyoruz. Hiçbir zaman kitap için spoiler vermek zorunda kalmayız diye düşünüyorduk ancak yapacak bir şey kalmadı. Şov devam etmeli.”

Sizlere daha önce de pek çok kez söylemiştik; George R.R. Martin, hem yaşından hem de kitapları yetiştiremeyebileceğinden ötürü kafasındaki tüm senaryoyu, gidişatı ve sonu, D.B. Weiss ve David Benioff’a anlatmıştı. Bu nedenle yapımcılar kendi kafalarına göre iş yapmıyorlar, Benioff’un da dediği gibi George R.R. Martin ile aynı yolda ilerliyorlar.

Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin 6. kitabı “The Winds of Winter”ın (Kış Rüzgarları), 2016 yılında başlayacak olan 6. sezondan önce çıkması düşünülüyor. Ancak yine de 2017 yılında televizyon ekranlarında izleyeceğimiz Game of Thrones 7. sezondan önce kitap serisinin 7. kitabı çıkmayacaktır.

george-r-r-martin
George R.R. Martin

İşte tam bu noktada, okuyucuların bir seçim yapması gerekiyor. Diziye mi devam edecekler yoksa diziyi izlemeyip kitapları mı bekleyecekler? Tabii ki yıllar boyunca dizi izleyicilerinin yaşadığı spoiler durumuna da maruz kalabilirler.

David Benioff, bu durum için de şu açıklamayı yaptı, “George’un kitap okuyucuları için eğlenceli sürprizler yapacağını düşünüyorum. Diziyi izleseniz de kitapta farklı şeyler bulacaksınız. İnsanların diziyi seveceğini ve çok daha fazlasını isteyeceklerini, bu nedenle kitabı da okumak isteyeceklerini düşünüyorum.”

Zor seçim.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Acıkmış Warcraft Oyuncuları İçin Yemek Kitabı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.