Dizi Haberleri

FX’in Y: The Last Man Dizisinden İlk Fotoğraf Yayınlandı

FX kanalı, Y: The Last Man dizisinin yeni yapımcı ve oyuncularını duyurdu. 2020 yılında yayınlanması planlanan diziden bir de fotoğraf paylaşıldı.

Brian K. Vaughan ve Pia Guerra’nın sevilen çizgi roman serisi Y: The Last Man’in televizyon uyarlamasında American Gods, Blade Runner 2049 ve Logan’dan hatırlayacağınız Michael Green ile Luke Cage dizisinden Aida Mashaka Croal Showrunner oldu. Dizide dünyada sağ kalan son erkek olan Yorick Brown karakterine Barry Keoghan hayat verecek. Erkeklerin olmadığı bir dünyada geçen dizinin kadrosu kadın oyuncularla dolup taşıyor; Diana Lane, Amber Tamblyn, Imogen Poots, Juliana Canfield, Marin Ireland ve Captain Marvel’dan Lashana Lynch…

Diana Lane – Barry Keoghan

Melina Matsoukas’ın yönettiği pilot bölümden gelen ilk fotoğrafta; Y kromozomunu taşıyan son canlı erkek olan Yorick (Barry Keoghan) ve Capuchin cinsi maymunu Ampersand‘i ölen erkeklerin arasından geçerken görüyoruz.

DC Comics/Vertigo tarafından ilk kez 2002’de yayınlanan 60 bölümlük Y: The Last Man adlı çizgi roman serisi 3 Eisner Ödülü kazanmış hatta 10. sayısı ile Hugo En İyi Grafik Hikaye Ödülü alan ilk eser olarak tarihe geçmişti. FX kanalı tarafından televizyona uyarlanan dizinin adı sadece “Y” olarak belirlendi.

İlginizi Çekebilir  Big Bang Theory ve Lucasfilm, "Star Wars Day" İçin Biraraya Geliyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu