Dizi Haberleri

Ewan McGregor, Obi-Wan Kenobi Setinde Çocukluğuna Döndü

Ewan McGregor, Obi-Wan Kenobi çekimleri esnasında sette iki kez çocukluğuna döndüğünü söyledi. Darth Vader’ı kostümüyle karşısında görünce ödünün koptuğunu anlattı. Diziden yeni görseller de geldi.

Total Film dergisi Obi-Wan Kenobi dizisinden yeni fotoğraflar ve röportajlar getirdi bizlere. Bu fotoğraflardan birinde Kenobi’yi Coruscant’ın karanlık sokaklarında yürürken görüyoruz. Ayrıca Rupert Friend‘in canlandırdığı Grand Inquisitor’ü de yeni fotoğrafında tekrar inceleyebiliyoruz.

Star Wars: Revenge of the Sith filmindeki olayların 10 yıl sonrasını anlatacak dizinin müziklerinin bir kısmını Natalie Holt besteleyecek. Böylece Holt, Star Wars müzikleri besteleyen ilk kadın olacak. Holt daha önce Loki dizisinde de besteleriyle karşımıza çıkmıştı. Ancak Obi-Wan Kenobi sadece ona emanet değil. Star Wars’un efsane bestekârı John Williams’ın da diziye katkı sağlayacağını söylemiştik.

Dizide tabii ki Obi-wan’ın hikayesini izliyor olacağız. Fakat onun yolu yer yer Darth Vader ile kesişecek. Bu sahnelerde Darth Vader’ı bir kez daha Hayden Christensen canlandıracak. Christensen bu konuda heyecanlı olduğunu gizlemiyor.

George (Lucas) beni prequel üçlemesinde Anakin’i oynamam için seçmişti. Filmin sonunda birkaç sahne için Darth Vader kostümümü giymiştim. Fakat benim karakterle olan maceram Anakin Skywalker olduğu dönemdeydi. Ama Darth Vader? O çok daha karmaşık bir karakter. Şimdi onun kafa yapısını ve ruh durumunu keşfetmeye çalışıyoruz. Bunu yapmak da çok keyifliydi.

Hayden Christensen

Ewan McGregor ve Obi-Wan Kenobi Seti

Ewan McGregor da röportajda dizinin setinde Hayden Christensen’i kostümüyle gördüğünde ödünün koptuğunu söylüyor. Bunun sebebini de şöyle açıklıyor:

Ben Darth Vader ile hiç karşı karşıya gelmemiştim. Yani Vader ile prova yapmıştık ama kaskı, kostümü falan yoktu. Sahneyi çekmek için buluştuğumuzda ve “action” diye bağırdıklarında Darth Vader arkamdan çıkacaktı. Ben de döndüm ve lanet olası Darth Vader’ın bana doğru geldiğini gördüm. Yine 6 yaşında gibiydim. Daha önce hiç Vader’la yüzyüze gelmemiştim. Darth Vader’ın karşısında durup yüzüne bakmamıştım.

Ödüm koptu. Şaka yapmıyorum. Hakiki korkuyu hissettim. “Tanrım, rol falan yapmıyorum. Gerçekten. İçtenlikle korkuyorum” diye düşünmüştüm. Benzer bir şey Stormtrooper’lar ile de oldu. Daha önce Clone trooper’lar ile çalışmıştım ama onlar büyük oranda CGI’dı. Daha önce hiç gerçek Stormtrooper’lar ile karşı karşıya gelmemiştim. Ve bu kez de yine yedi yaşında gibi hissettim. Çünkü gerçek hayatta elinde tüfeğiyle bir Stormtrooper’ı karşında görmek şey gibiydi: Hadi ordan!

Çocukluğumun o korku dolu gerçek anılarına gittim. Bizim içimize o denli derin işlemiş. 30 yıldır aktörlük yapıyorum ama daha önce hiç korkmuş rolü yaparken gerçekten, içtenlikle korkmamıştım. Ancak burada gerçekten ödümün koptuğu anlar oldu. Bence bu felaket eğlenceli.

Ewan McGregor

Yönetmen Deborah Chow da Christensen’in kostümü konusunda bir yorum yaptı.

O sete girdiği anda herkeste bir dakikalık bir sessizlik oldu. Vader’ın senin tam önünde duruyor olması gerçekten delice bir şey. İnanılmaz bir şey. İlk kez gördüğünde çok çarpıcı oluyor.

Deborah Chow

Tahmin edebiliyoruz. Kenobi’nin Vader ile karşılaştığı sahneyi görmek için de sabırsızlanıyoruz.

Dizi 27 Mayıs‘ta Disney+’a ilk iki bölümüyle gelecek. Disney+ da Türkiye’de 14 Haziran‘da yayın hayatına başlayacak. Nefesler tutuldu!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Star Wars: Resistance 2. Sezonundan Yeni Fragman

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.