Dizi Haberleri

Dune: The Sisterhood Dizisinde Yönetmen Johan Renck Olacak

Chernobyl dizisinin yönetmeni Johan Renck, Dune: The Sisterhood dizisinde ilk iki bölümün yönetmenliğini yapacak. Dizi Bene Gesserit’in kuruluşunu anlatacak.

Johan Renck’in ismini duymak bizi fena heyecanlandırdı. Nitekim Chernobyl dizisinin tüm bölümlerinin yönetmenliğini yapmış ve harika bir iş çıkararak 2 Emmy Ödülü’nü de bu diziden almıştı. Hatta Breaking Bad, The Waking Dead ve Vikings dizilerinde de çeşitli bölümleri yönetmişti. Şimdi Renck’in Dune: The Sisterhood’un ilk iki bölümünü çekeceğine nasıl sevinmeyelim?

Aslında pilot bölümün yönetmeni Denis Villeneuve olacak diye duyurmuşlardı. Ancak Villeneuve kendisini Dune Part 2 hazırlıklarına öyle bir kaptırmış ki diziyi emanet edecek başka bir yönetmen bulmaları gerekmiş.

HBO Max‘in hazırladığı dizi, Paul’un hikayesinden 10 bin yıl öncesini anlatacak. Bene Gesserit’in nasıl ve kimlerce kurulduğunu öğreneceğiz. Böylece amaçlarını ve yeteneklerini de daha iyi anlayacağız. Ancak aradaki zaman farkına karşın dizinin anlattıkları filmden çok da alakasız olmayacak. Çünkü dizide anlatılanlar Lady Jessica’nın Dune Part 2’deki bir ayin esnasında gözünün önünden geçenlerin bir kısmı olacak.

Rahibelerin Arrakis’te Paul’un gelişini haber veren efsanelerin tohumlarını nasıl ektiklerini de izler miyiz? Sanmıyoruz ama umuyoruz.

Dizinin baş yapımcısı Diane Ademu-John olacak. İşledikleri hikayeyi de Frank Herbert’ün metinlerinde geçen anlatılardan uyarlayacaklar. Senaryoyu Prometheus ve Dune filmlerinde de senaristlik yapan Jon Spaihts‘in hazırlayacağı yönünde söylentiler var. Bu söylentiler doğru çıkmasa dahi Spaihts dizinin yapımcı kadrosunda. Yapımcılar arasında Denis Villeneuve ve Frank Herbert’ün oğlu Brian Herbert de var.

Dune: The Sisterhood hakkında bildiklerimiz ne yazık ki şimdilik bu kadar. Dune Part 2’nin çekimleri bu yaz başlıyor. Film de bir aksilik olmazsa Eylül 2023’te vizyona girecek. Onun haberlerini topladığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Ewan McGregor'lı Obi-Wan Kenobi Spin-off Dizisi Hayaldi, Gerçek Oluyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.