Dizi Haberleri

Dr. Jekyll ve Mr. Hyde Dizisi HIDE, David Tennant ile Geliyor

Robert Louis Stevenson‘un tekinsiz bilim kurgu hikayesi Dr. Jekyll ve Mr. Hyde‘dan esinlenen HIDE dizisi geliyor. Dizinin başrolünde ise sevdiğimiz bir isim var: David Tennant.

Doctor Who, Jessica Jones ve Good Omens başta olmak üzere birçok diziden tanıdığımız ünlü İngiliz oyuncu David Tennant kadroda yalnız değil. Eşi Georgia Tennant da dizide onunla birlikte rol alacak. Dizinin yönetmenliğini ise Emmy adayı Julie Anne Robinson yapıyor.

David Tennant ve Georgia Tennant

HIDE, bir komplo teorisinin peşine düşen gözden düşmüş bir gazetecinin hikayesini anlatacak. Dizinin konusu hakkında ise kısa bir açıklama var yalnızca elimizde.

Gözden düşmüş bir haberci kariyerini küllerinden canlandırabilecek bir haberin peşine düşer. Ancak araştırdığı olayın ne denli tehlikeli olduğunu araştırması derinleşene kadar fark edemez. Habercinin öğrendiklerinin açığa çıkmaması adına her şeyi göze almış kimselerin dikkatini çekmiştir. Gazeteci, tanıdığı kimseler ortadan kaybolurken ve ölü bulunurken hikayesini kovalamaya devam eder. Nihayetinde bir kazanın yarattığı korkunç yan etkileri öğrenmeyi başarır. Artık dünyada insansılıktan uzak, yaratık denebilecek canlılar bulunmaktadır. İşin kötü yanı, kendisi dahi onlardan biri olabilir.

Benim ilk yaptığım aktörlüklerden biridir. BBC Radio’nun Dr. Jekyll ve Mr. Hyde uyarlamasında polislerden birini ben oynamıştım. Romanı yıllar önce okumuştum. Karakter ise kendimi bildim bileli beni büyülemişti. Bu hikaye yıllar boyunca hep aklıma gelip gelip duruyordu. Bir nevi sürekli omzumu dürtüp sabırsızca bir şey yapmamı istiyordu. Julie Anne benimle bu hikayeyi 21. yüzyılda geçecek şekilde uyarlamaktan bahsetmeye başladı. Cümlesini bitirmesine bile izin vermedim. Beni hiçbir şey bu karakteri canlandırmaktan, bu hikayeyi yeniden anlatmaktan ve bu muhteşem insanlarla çalışmaktan daha çok heyecanlandıramazdı.

David Tennant

Yönetmen Robinson, Emmy adayı olduğu Bridgerton dizisinin yanı sıra Castle Rock, Grey’s Anatomy ve Brooklyn Nine-Nine dizilerinde de çalışmıştı. Stevenson’ın klasik eserini modern bir yorumla buluşturacak olan HIDE’ın senaristi ve yapımcıları ise Michele Fazekas ile Tara Butters.

Dr. Jekyll ve Mr. Hyde romanının Türkçe çevirisi birçok yayınevinde mevcut.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Oyuncu güzel, hikaye güzel son dakikada modern uyarlama diyip bütün zevkimin içine ettiler. Yahu yapın Penny Dreadfull gibi gotik romanlar iç içe geçiyor öyküsü mis gibi izleyelim yeter ya bıktım bu modern dönem uyarlamalarından

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.