Dizi Haberleri

Death ve Johanna Constantine Yan Dizileri Gelebilir

Neil Gaiman şimdilik yan dizi planı olmasa da ilerleyen dönemde maceralarına devam etme ihtimal en yüksek karakterlerin Death ve Johanna olduğu görüşünde.

The Sandman uyarlamaları korka korka izlediğimiz şu dönemde “İşte uyarlama böyle yapılır!” dersi vererek hepimizi fazlasıyla mutlu etti. Oyuncu kadrosundan hikaye işlenişine yılın en başarılı işlerinden biri olduğu su götürmez bir gerçek. Hayranlar da vakit kaybetmeden Sandman evreninin derinlerine dalmak için baskı uygulamaya başladı. Dizi henüz ikinci sezon onayını bile almasa da (ki muhtemelen eli kulağında) şimdiden yan dizi ihtimalleri konuşuluyor.

Serinin yaratıcısı ve dizinin baş yapımcılarından Neil Gaiman da Variety’ye verdiği röportajda olası yan projelerden bahsetti. Gaiman halihazırda yan dizi planı olmadığının altını çizse de gönlünden geçen projeler yok değilmiş: Kirby Howell-Baptiste‘in canlandırdığı Morpheus‘un ablası Death ve Doctor Who‘dan tanıdığımız Jenna Coleman‘ın hayat verdiği Johanna Constantine.

Elimizde Death projesi için kullanabileceğimiz solo Death romanları var. Arada bunları da yan hikayeler olarak serpiştirmek çok hoş olabilir. Bir de Constantine var. Son altı ay içinde dizinin üçüncü bölümünü izleyen istisnasız herkes “Jenna Coleman’la Johanna Constantine dizisi yapmayı düşünüyor musunuz?” diye soru yağmuruna tuttu bizi. Tanrım, o muhteşem bir oyuncu. Şeytanlarla savaşıp insanların hayatını karartışını izlemek harika olurdu. Uzun bir süre yetecek kadar malzememiz var.”

Peki bu dizilerin gelme ihtimali ne kadar yüksek?

Aslında bakarsanız çok yüksek, özellikle de Death için. Çizgi roman tarihinin en ikonik isimlerinden olan karakterin halihazırda Death: The High Cost of Living ve Death: The Time of Your Life isimli iki adet çizgi romanı bulunuyor. İkisinde de yan diziye yetecek bol miktarda hikaye mevcut.

Johanna Constantine meselesiyle biraz çetrefilli. Hatırlarsanız Warner Bros. – Discovery birleşmesi nedeniyle HBO Max yakın dönemde Türkiye de dahil pek çok bölgede faaliyetlerini durdurmuş, bir sürü içerik rafa kaldırılmıştı. J.J. Abrams‘ın yapımcılığını üstlendiği yeni Constantine dizisinin de bu karardan nasibini aldığını farz ediyorduk.

Ama dün sürpriz bir gelişme yaşandı ve dizi için hazırlıkların halen devam ettiği duyuruldu. Bu durum, bir aksilik çıkmazsa HBO Max’de izleyeceğimiz Constantine dizisinin olası Johanna Constantine dizisiyle çakışacağı anlamına geliyor. Yine de Gaiman röportajında projeye çok hevesli yaklaşmış, Jenna Coleman’i değerlendirmek istediği her halinden belli. İlerleyen dönemde bir sürpriz gelebilir.

Bunları konuşmak için çok erken tabii. Malum, dizi hala 2. sezon onayını almadı ama hayal kurmanın da zararı yok. Siz hangi Sandman karakterlerinin yan dizisini izlemek isterdiniz?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.