Haberler

HBO Max’in Türkiye Faaliyetlerini Durdurduğu Kesinleşti

Warner Bros. Discovery‘nin açıklamasına göre HBO Max, Türkiye dahil pek çok Avrupa ülkesinde faaliyetlerini süresiz durdurma kararı aldı.

Geçtiğimiz gün sizlerle paylaştığımız iddialar an itibariyle kesinleşti: HBO Max‘in Türkiye faaliyetlerini durdurduğu birinci ağızdan doğrulandı. Nisan ayında Warner Bros. ve Discovery Inc. birleşerek Warner Bros. Discovery adını almıştı. Şirket sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre bu birleşme bağlamında HBO Max’de birtakım düzenleme ve yenileme çalışmaları yürütülecek. Bu süreçte HBO Max’in İspanya ve Fransa dışındaki Avrupa ülkelerinde faaliyetleri durdurulacak.

Türkiye’nin yanında Kuzey Avrupa (Danimarka, İsviçre, Norveç, Finlandiya), Orta Avrupa, ve Hollanda bölgeleri de bu durdurma kararı kapsamına alınmış. Bu bölgelerde bir süre yeni orijinal HBO Max içerikleri üretilmeyecek ancak halihazırda yapım sürecine başlanan içeriklere devam edilecek. Bu içeriklerin lisanslarının farklı platformlara satılmasının söz konusu olduğu belirtiliyor.

Haber moral bozucu olsa da şirket açıklamasında kapılarını bu bölgelere temelli kapatmadığını eklemiş.

“Bu pazarlara yönelik çalışmalarımızı tamamen sonlandırmayacağız. Bu bölgelerden Warner Bros. Discovery’de yayınlanmak üzere içerikler almaya ve üçüncü taraf olarak içerik satın alımlarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.”

Kararın arkasında yatan asıl sebebin şirketin daha geniş pazarlara yayılmadan önce içerik kütüphanesini genişletmek istemesi olduğu konuşuluyor. Anlayacağınız ilerleyen dönemde HBO Max illaki Türkiye’ye de açılacak. Ancak bir süre Disney+‘ı beklediğimiz dönemki gibi uzaktan izlemekle yetineceğiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.