Dizi Haberleri

Black Mirror, 6. Sezon ile Geri Dönüyor

Hayatımıza, günümüze ve geleceğe kara bir ayna tutan Black Mirror, üç yıllık bir aradan sonra yepyeni bölümleriyle Netflix’e geri dönüyor.

Black Mirror yepyeni bir sezonla Netflix’e geri dönmeye hazırlanıyor. Charlie Brooker tarafından oluşturulan antoloji dizisi, son bölümleriyle 2019’da izleyici karşısına çıkmıştı. O sezon sadece üç hikayeden oluşan Black Mirror, 6. sezon da benzer bir yol izleyecek ve her bölümü bağımsız bir film olacak gibi görünüyor. Üç yıllık bir aradan sonra Variety, yeni sezonda oyuncu seçiminin devam ettiğini, yani dizinin ekranlara dönmesine biraz zaman kaldığını bildirdi.

Black Mirror, İngiltere’de bir Channel 4 dizisi olarak başladı ve karanlık ve rahatsız edici distopik geleceklerde geçen bir dizi bireysel hikaye sundu. Komedyen ve aynı zamanda bölümlerin çoğunu yazan yazar Charlie Brooker tarafından yaratılan yapım, genellikle teknolojinin çılgına dönmüş senaryoları, güncel dünya sorunları ve olayları hakkında sert bir sosyal hiciv sunuyor. İlk iki sezonunun ve 2014’te bir kereye mahsus özel bölümünün ardından, gösteri Netflix’e taşındı. Burada üç sezon daha çekildi ve bir de interaktif film Black Mirror: Bandersnatch izleyici ile buluştu. Üç yıl üst üste Primetime Emmy kazanan Black Mirror’ın altıncı sezonu her zaman hayranların bir noktada olmasını beklediği bir şeydi ve şimdi bu beklenti gerçeğe dönüşüyor.

İlginizi Çekebilir  Squid Game 2. Sezonla Dönüyor

Black Mirror’ın beşinci sezonu, aslında o sezonun bir parçası olması gereken Bandersnatch‘in karmaşık ve interaktif yapısı nedeniyle ertelenmişti. Beşinci sezon 2019’da geldi ve diğerlerinin yanı sıra Anthony Mackie, Miley Cyrus, Andrew Scott ve Yahya Adbul-Mateen II gibi yıldızların katılımıyla dizideki oyunculuk kalitesinin her zamanki gibi yüksek kalmasını sağladı.

Black Mirror 6. Sezon Pandemi Nedeniyle Gerçekleşmeyebilirdi

İzleyici popülaritesi ve kendisine atılan sürekli övgü ve ödüller açısından bakıldığında yeni bir Black Mirror sezonu kaçınılmaz görünüyordu. Bununla birlikte, 2020’de yaratıcı Brooker, Black Mirror’ın pandemi sırasında halkın ruh hali için iyi olacağına inanmadığı için komedi projelerine geri dönmekle daha fazla ilgilendiğini itiraf etti.

Toplumların dağılmasıyla ilgili hikayeleri midem daha fazla kaldırır mı bilmiyorum, bu yüzden bunlardan biri üzerinde çalışmıyorum. Komik yeteneklerimi yeniden gözden geçirmeye hevesliyim, bu yüzden kendimi güldürmeyi amaçlayan senaryolar yazıyorum.

Pandeminin de artık geçmişte kalmasıyla birlikte serinin kasvetli kurgusal dünyalarına geri dönerek kutlamanın zamanı geldi gibi görünüyor.

Kaynak: Movieweb

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  David Tennant, Neden Doctor Who'daki Rolünden Vazgeçti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.