Dizi Haberleri

Apple, Bilimkurgu Dizisi İçin Çalışmalara Başladı

Orijinal içerik alanına yatırımlarını sürdüren Apple, Battlestar Galactica‘nın yaratıcısı olan Ronald D. Moore‘un kaleme alacağı yeni bilimkurgu dizisine ilk sezon onayını verdi.

Son dönemde teknoloji ve internet şirketleri için de cazip bir pazar haline gelen orijinal içerik alanına yönelen Apple, önümüzdeki yıl bu alana yaklaşık 500 milyon dolar yatırım yapmaya planlıyor. Netflix, Amazon ve Hulu gibi dijital platformlara rakip olmak için kendi orijinal dizilerini hazırlamaya başlayan Apple, hazırlık aşamasındaki projelerine bir yenisini daha ekledi.

Ronald D. Moore

Daha önce yapımcılığını Steven Spielberg‘in üstleneceği Amazing Stories‘in yeniden yapımına ve başrollerini Reese Witherspoon ile Jennifer Aniston‘ın üstleneceği bir dramaya onay veren Apple, şimdi de Ronald D. Moore‘un kaleme alacağı yeni bir bilimkurgu dizisi için hazırlıklara başladı. Tüm zamanların en sevilen bilimkurgu dizilerinden Battlestar Galactica‘nın yaratıcısı olan Moore’un hazırlayacağı bu yeni bilimkurgu dizisi, ilk sezon için resmi onayı Apple’dan şimdiden almış durumda.

Ronald D. Moore’un senaryosunu Matt Wolpert ve Ben Nedivi (Fargo) ile birlikte kaleme alacağı dizi; özellikle soğuk savaş yıllarında tam gaz süren uzay yarışının hiç bitmediği bir dünyada geçecek.

Apple’ın yeni dizisi hakkında bilinenler şimdilik bundan ibaret olsa da, projenin arkasında Battlestar Galactica ve Outlander gibi başarılı dizilere imza atan Ronald D. Moore’un yer alması bilimkurgu hayranlarını heyecan verici bir dizinin beklediğini gösteriyor.

Kaynak: DH

İlginizi Çekebilir  Stranger Things'in 2. Sezonundan İlk Fotoğraf

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu