Dizi Haberleri

Andor Dizisi Dün Başlayan Diego Luna, Star Wars Evrenine Veda Ediyor!

Rogue One: A Star Wars Story‘de karşımıza Cassian Andor olarak çıkan ve bağımsız dizisi dün yayınlanmaya başlayan Diego Luna, Star Wars evrenine veda edeceğini söyledi.

Star Wars dizilerinden Andor‘un ilk 3 bölümü dün yayınlandı ancak Diego Luna, bunların uzak galaksideki son maceraları olacağını doğruladı.

Entertainment Weekly‘nin Dagobah Dispatch podcastinde konuşan Diego Luna, Rogue One öncül serisi Andor‘un 2. sezondaki işini bitirdiğini ve artık geri dönmeyeceğini söyledi. Ayrılık haberini doğrulayan Luna, “Benim için bu kadar. Cassian’ın nereden geldiğini ve Rogue One’da tanıştığımız adama nasıl dönüştüğünü anlatmak için 24 bölüm, 24 kısa filmim oldu. Güzel bir yolculuktu.” dedi.

İçinde bulunduğu projelere bu şekilde yaklaşmayı sevdiğini belirten Diego Luna, kesinliğin kendisine bir istikrar duygusu verdiğini ifade ederek, “Bir başlangıcı ve bir sonu var. Böylece onu anlayabiliyorum ve yolculuğun tadını çıkarabiliyorum. Bunun gerekli olduğunu düşünüyorum, aksi takdirde her zaman başka bir yere ulaşmak için çalışıyorsunuz.” diye sözlerini sürdürdü.

YouTube player

Cassian Andor’un Başlangıç Hikayesi

İlk sezonu 12 bölümden oluşan Andor dizisi; Cassian Andor‘un, planlarını ele geçirip İmparatorluğun Ölüm Yıldızı‘na iletmek için yaptığı kahramanca fedakarlıktan önceki yılları anlatan bir başlangıç hikayesi. Eleştirmenler, Lucasfilm‘in bilimkurgu evreninin daha cesur bir köşesini incelediği ve baskıcı bir askeri gücün yönetimi altındaki sıradan insanların mücadelelerini vurguladığı için diziyi büyük ölçüde övdü.

Andor’un Diğer Star Wars Dizilerinde Farkı

Serinin başrolündeki Diego Luna, dizinin daha koyu tonunun onu diğer Star Wars hikayelerinden ayıran şey olduğuna dikkat çekerek, “Dizi insanlarla ilgili. Etrafta Jedi yok ve galakside çok karanlık zamanlar var.” derken, Dizi Sorumlusu Tony Gilroy, niyetinin yapımı olabildiğince özgün kılmak olduğunu belirtti ve ekledi: “Her departmanda, her kostümde, her silahta isteğimiz her zaman onu nasıl gerçeğe dönüştüreceğimizdi. Gösterimizin en önemli manifestosu bu: Onu gerçeğe dönüştürün,” dedi.

“Türünün Kalıplarını Kırdı”

Andor‘da Mon Mothma rolüne geri dönen Genevieve O’Reilly ise Andor‘un türünün kalıpları kırdığını ve beklenen uzay operası tonundan kaçındığını vurgulayarak, “Şu anda, İmparator tüm çoğunluğa sahip ve Mon Mothma çok yalnız bir ses. Değişmek için başını korkuluğun üstüne koyması gerekiyor ki bu son derece tehlikeli ve bence bu sezon boyunca devam eden gerilim unsuruna izin veren de bu.” açıklamasını yaptı.

İlk 3 bölümü 21 Eylül‘de Disney+‘ta izleyici ile buluşan Andor‘un 4. bölümü 28 Eylül 2022‘de yayınlanacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.