Dizi Haberleri

Amerikan Tanrıları Dizisinden Son Haberler

amerikan-tanrilari-dizi-banner

Neil Gaiman’ın ünlü Amerikan Tanrıları (American Gods) kitabının dizi haline getirileceğini 2 yıl öncesinde “Amerikan Tanrıları’ndan Haber Var” haberimizde duyurmuştuk.

O zamandan bu zamana kadar dizi hakkında herhangi bir ilerleme kaydedilemedi ancak söylentiler aldı başını gitti.

Diziyi HBO’nun çekeceği açıklanmıştı. Ancak kanal, Game of Thrones’a öncelik tanımış olacak ki, Amerikan Tanrıları hakkında hiçbir haber alamadık. Şimdi ise kanal yönetimi net açıklamalarda bulundu.

american-gods-neil-gaimanNeil Gaiman’ın Hugo ve Nebula ödüllü eseri, HBO tarafından 6 sezonluk bir dizi halinde yayınlanacak. Diziyi Tom Hanks’in desteklediği Playtone Productions çekecek. Her sezona 40 milyon dolar yatırım yapılacak. Sezon başına 10-12 bölüm olacağı belirtiliyor.

Roman, Gölge adlı karakter üzerinden anlatılıyor. Hapishaneden çıkmasına çok kısa bir süre kala, karısını bir trafik kazasında kaybeden Gölge’nin hayatı bir anda değişiyor. Eski ve yeni tanrıların dolaştığı Dünya’da Bay Çarşamba’nın yardımıyla yolunu bulmaya çalışıyor.

Amerikan Tanrıları’nda birçok derin karakter bulunuyor ve içeriği itibariyle ağır fantastik yapıya sahip. Ayrıca bölümlerde yoğunlukla CGI kullanılması gerekebilir. Bu sebepten ötürü HBO ve Playtone Productions markalarına güvenimiz tam.

Umudumuz kitabın dizi versiyonunun Game of Thrones kadar başarılı olması. Şimdilik 2014 yılına kadar Amerikan Tanrıları hakkında herhangi bir görüntüye ulaşamayacağız.

Kitabın bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.