Dizi Haberleri

Amerikan Tanrıları Dizisi İçin Önemli Gelişme

amerikan-tanrilari

Geçtiğimiz haftalarda Neil Gaiman’ın fantastik ve mitolojik eseri Amerikan Tanrıları’nın neden dizi olamadığını buradan duyurmuştuk.

Bu duyurudan sonra yazar Bryan Fuller‘dan tokat gibi bir açıklama geldi.

Amerikan Tanrıları’nı bir türlü düzgün bir senaryoya oturtamadıklarını ve televizyona uyarlayamadıklarını belirten HBO’nun bu açıklaması Bryan Fuller’ı kızdırmış olmalı. Fuller hemen eline kağıdı kalemi alıp (belki de bilgisayar karşısına geçmiştir) hemen kitabı senaryolaştırmaya başlamış bile.

american-gods-gaimanHBO’nun kapı dışarı ettiği proje şimdi Starz kanalının ellerinde. Üstelik Starz; Hannibal, Pushing Daisies, Star Trek: Deep Space Nine gibi dizileride yazarlık yapan Bryan Fuller ve Smallville, Gotham ve Heroes gibi dizilerde yapımcılık yapmış Michael Green’i de dizinin başına getirdi. Michael Green, Neil Gaiman ile birlikte dizinin yapımcılığını üstlenecek.

Neil Gaiman ise yaşanan durum üzerine şu açıklamayı yaptı; “Amerikan Tanrıları gibi hayranları etkileyen ve okurların, kitaptaki sözleri dövme yaptırdığı bir eser hazırladığınızda; böyle bir eseri uyarlarken iyi bir ekip oluşturmalısınız. Yeni takım hakkında en çok hoşuma giden ise onların da birer Amerikan Tanrıları hayranı olmaları ve bu eseri televizyona başarıyla taşıyabilecek olmalarıdır. Bryan Fuller veya Michael Green’in dövmelerini henüz kontrol etmedim ancak o dövmelerden birine sahiplerse hiç şaşırmam. Fremantle’daki kişiler, çantalarında her zaman bir Amerikan Tanrıları kopyası bulunduran nazik insanlardır. Starz’daki ekip ise Gölge’ye, Çarşamba’ya ve Laura’ya birer ev vermek isteyen kişiler. Neler olacağını görmek için sabırsızlanıyorum.”

Bryan Fuller ise; “Neil Gaiman, Amerikan Tanrıları ile içi kutsalların en kutsalları ile dolu bir oyuncak kutusu yarattı. Kutunun için bir sürü büyülü eşya ve hem yeni hem de eski tanrılarla dolu. Michael Green ve ben, bu oyuncak kutusunu ağzına kadar açıp içerisinde kalmış olan, Cennet’in fantastik titanlarını ve Neil Gaiman’ın hayalgücünü serbest bırakmaya korkuyoruz,” açıklamasını yaptı.

Starz’ın yöneticisi Carmi Zlotnik ise projeye çok güvendiğini ve bu eserin harika bir dizi olacağını vurguladı.

Açıkçası bu kadar sürüncemeden sonra biz de neler olacağını görmek için sabırsızlanıyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Westworld'ün Yayınlanma Tarihi Kesinleşti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.