Dizi Haberleri

AMC Kanalı, Interview With the Vampire Dizisinin Siparişini Verdi!

AMC kanalı, 2020 yılında yayın haklarını aldığı Anne Rice külliyatı için ilk önemli adımı attı. Interview with the Vampire (Vampirle Görüşme) olarak Türkçe’ye de çevrilen Interview With The Vampire romanı, dizi olarak karşımıza çıkacak.

Vampir mitolojisine katkılarıyla efsanevi bir külliyat ortaya çıkaran Anne Rice‘ın eserleri dizi olma yolunda büyük bir adım atmıştı. Breaking Bad, Better Call Saul, The Walking Dead ve Preacher gibi önemli dizi projelerine sahip olan AMC, 2020 yılında Anne Rice’ın 18 kitabından oluşan külliyatının yayın haklarını satın almıştı. Uzun bir sessizliğin ardından ilk gelişmeler de resmi olarak duyuruldu.

AMC, kanalı 2022 yılında yayınlanmak üzere 8 bölüm sürecek bir Interview With The Vampire dizisinin siparişini verdi. Dizinin üstlenici yapımcısı Rolin Jones olacak. Ayrıca AMC ile uzun yıllardır beraber olan ve birçok AMC dizisi arkasında da imzası olan Mark Johnson yapımcılığı üstlenecek. İşin güzel tarafıysa yayın haklarının alınmasının yanı sıra yazar Anne Rice ve oğlu Christopher Rice da danışman ve yazar kadrosu içerisinde yer alacak. Yani eserlerin en doğru biçimde uyarlanacağını söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir  Yeni John Constantine Bulundu!

Bu duyurunun ardından Mark Johnson’dan da bir açıklama geldi. Johnson, Anne Rice’ın eserlerini överken şu sözlere yer verdi:

Anne Rice’ın çığır açan çalışmalarını televizyona uyarlamanın zorluğu hem ürkütücü, hem de canlandırıcı bir durum. Daha öncesinde filmler çıkarılmış bu eserlerin sorumluluğunu ve de yükümlülüğünü kabul ediyorum. AMC ve Rolin Jones, bu zorluğun üstesinden gelmek, sadık Anne Rice hayranlarını memnun etmek ve onun çalışmalarını keşfedecek izleyicileri heyecanlandırmak için tam donanıma sahip isimler.

Interview With The Vampire, buzdağının görünen kısmı. Yukarıda da belirttiğim üzere Anne Rice’ın neredeyse tüm kitapları AMC tarafından önümüzdeki yıllarda farklı şekillerde karşımıza çıkabilir. Kanal, The Walking Dead‘in sonlandırılmasıyla birlikte uzun serilere aç olacak ve Anne Rice’ın vampir odaklı romanları bu eksikliği kapatacak gibi duruyor.

Interwiev With The Vampire, ilk kez 1976 yılında yayınlanmıştı. Ancak asıl ününü, aynı isimle sinemaya uyarlanan, Tom Cruise, Brad Pitt, Kirsten Dunst ve Antonio Banderas gibi önemli yıldızlarla çekilen 1994 tarihli filmle yakalamıştı. Anne Rice’ın birçok kitabı da ülkemizde Martı Yayıncılık altında Türkçe olarak raflarda bulunabiliyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  John Wick Serisinin Senaristi, Splinter Cell Anime Uyarlamasının Başına Geçti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.