Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Amazon’un Yüzüklerin Efendisi Projesi En Çok Peter Jackson’ı Heyecanlandırıyor

Amazon’un Yüzüklerin Efendisi Projesi En Çok Peter Jackson’ı Heyecanlandırıyor

Peter Jackson, Amazon‘un Lord of the Rings dizisi hakkındaki görüşlerini açıkladı. Bu kez projeye tamamen dışarıdan bakan Jackson, koltuğuna kurulup diziyi izlemek için sabırsızlanıyor.

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinin yönetmeni Peter Jackson, Amazon Stüdyoları’nın Lord of the Rings dizi uyarlaması projesine hiç bir şekilde dahil olmadı. Yeni dizi için çok heyecanlı olmasını bu duruma bağlayan ünlü yönetmen, bu kez arkasına yaslanıp, rahat bir şekilde dizinin tadını çıkaranlardan olacak.

“Lord of The Rings serisine herkes gibi bakamıyordum çünkü ben yapmıştım. Bu yüzden başkasının Tolkien dünyasına bakmayı dört gözle bekliyorum” diyerek heyecanını dile getiren Peter Jackson, LOTR ile yeni filmi Mortal Engines (Ölümcül Makineler) filmleri arasındaki farklardan da bahsetti:

Tolkien’ın dünyası 7 bin yıl öncesinde yaşanıyordu, bu film ise günümüzden 3 bin yıl sonrasında geçiyor. Ülkelerin olmadığı bir toplumda, tekerlek üzerinde şehirler var. Devasa boyutta, vahşi şehirler. Dünyanın çevresinde dolaşıp, rastladıkları küçük mobil şehirleri yağmalayan hatta teknik olarak “yiyen” tekerlekli dev şehirler. Dolayısıyla bambaşka bir toplumsal yapı var. Filmdeki vahşi şehirlerden en büyüğü Londra. İçinde tiyatroları, alışveriş mağazaları, kültür sanat hayatı ve modası olan Londra aslında çok eğlenceli. Özellikle de küçük şehirleri yok etmekten hoşlanıyorsanız Londra, yaşamak için harika bir yer.

Peter Jackson’ın artık herkes gibi uzaktan baktığı Tolkien dünyasının yeni keşiflerini izleyeceğimiz LOTR dizisinin senaryosunu, Star Trek 4′ün senaristleri JD Payne ve Patrick McKay yazıyor. Tolkien’ın “The Fellowship of the Ring” macerasından yeni hikayeleri ekrana getirecek olan dizi genç Aragorn’un hayatına odaklanacak.

İlginizi Çekebilir  Castle Rock Hakkında Yeni Detaylar Belli Oldu