Dizi Haberleri

Amazon, Yüzüklerin Efendisi Dizisi İçin Uğraşıyor

Dünyanın en büyük online alışveriş sitesi olan Amazon, yakın zaman önce dizi ve film prodüksiyon işine girmişti. Şimdi ise J.R.R. Tolkien‘in Yüzüklerin Efendisi eserini dizi yapmak istiyorlar.

Game of Thrones‘un gelecek sezon sonunda bitecek olmasıyla ekranlardaki epik fantastik hikaye boşluğunu doldurmak isteyen Amazon, modern fantazyanın en başarılı eserlerinden Yüzüklerin Efendisi’ni dizi yapmak için çalışmalara başladı. Warner Bros. ve Tolkien Ailesi‘nin Yüzüklerin Efendisi’ni kapsamlı bir şekilde küçük ekrana taşıma konuşmalarına Amazon da dahil oldu.

Amazon’un CEO’su Jeff Bezos, koyu bir Yüzüklerin Efendisi hayranı olduğu için bu konuyla bizzat ilgileniyor. Yüzüklerin Efendisi eserinin dizi ve film haklarını elinde bulunduran Warner Bros. ile Tolkien Ailesi’nin yaşadığı mahkeme süreci sonunda yeniden bir araya gelip yeni projeler konuşması en azından biz hayranlar için güzel bir gelişme.

The Man in the High Castle dizisiyle Philip K. Dick’in eserini başarıyla uyarlayan Amazon Studios, Yüzüklerin Efendisi eserini kitaba daha sadık, uzun soluklu ve daha detaylı bir şekilde ekranlara taşımak istiyor. Bu proje muhtemelen çok büyük bir bütçe gerektirecektir ve Amazon’un en büyük işi olacaktır.

Şu anda konuşmalar çok erken safhada ancak bir gelişme olursa yakından takip edecek ve sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Şimdiden heyecanlandık.

Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce Yüzüklerin Efendisi dizi olmalı mı?

İlginizi Çekebilir  Apple, Vakıf Dizisinin Haklarını Satın Aldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu