Dizi Haberleri

Amazon, Spider-Man Noir Canlı Aksiyon Dizisi Geliştirecek

Amazon Prime Video‘nun, Spider-Man Noir karakterine özel bir canlı aksiyon dizi üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Projede Oren Uziel, Phil Lord ve Christopher Miller bulunuyor.

Spider-Man Noir

Variety‘nin haberine göre; Amazon tarafından geliştirilecek Spider-Man Noir dizisi, 1930’ların New York şehrinde daha yaşlı bir süper kahramanı konu alacak. Proje hakkında bilgi veren bir kaynak, dizinin kendi evreninde geçeceğini ve ana karakterin Peter Parker olmayacağını belirtti.

Oren Uziel

Oren Uziel, Spider-Man Noir dizisinde yazar ve idari yapımcı olarak görev yapacak. Daha önce 22 Jump Street, Mortal Kombat ve The Cloverfield Paradox gibi filmleri yazan Uziel; yakında çıkacak olan John Wick 4 ve Borderlands filmlerinin senaryoları üzerinde de çalıştı. Oren Uziel, Spider-Man Noir projesini, Spider-Man: Into the Spider-Verse yapımcıları Phil Lord ve Christopher Miller‘ın yanı sıra eski Sony patronu Amy Pascal ile birlikte geliştirdi. Amy Pascal, serinin idari yapımcılığını Pascal Pictures aracılığıyla yapıyor.

Öte yandan Spider-Man Noir çizgi romanları ilk olarak 2009‘da Marvel Noir evreninin bir parçası olarak yayınlandı. İkonik süper kahramanın bu versiyonu, Büyük Buhran sırasında New York‘ta yaşıyor. Çalıntı bir eserin içine gizlenmiş bir örümcek tarafından ısırılıyor ve ona süper güçler veren bir örümcek tanrının vizyonlarını görmeye başlıyor. Spider-Man Noir karakteri daha önce Ultimate Spider-Man adlı animasyon dizisinde Milo Ventimiglia tarafından seslendirilmiş; Into the Spider-Verse‘te ise karaktere Nicolas Cage ses vermişti.

Amazon dizisi, Spider-Man Noir‘in ilk canlı aksiyon uyarlaması olacak. Ayrıca bu seri, Amazon Prime Video ve MGM+‘da Marvel karakterlerine dayanan ikinci proje. Daha önce Amazon‘un, dizi sorumlusu Angela Kang‘ın Silk: Spider Society dizisini geliştireceği duyurulmuştu.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.