Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Amazon, Philip K. Dick Öykülerini Televizyona Uyarlayacak

Amazon, Philip K. Dick Öykülerini Televizyona Uyarlayacak

Bilimkurgunun en önemli isimlerinden biri olan Philip K. Dick‘in toplu öykülerinin yayın hakları Amazon tarafından satın alındı.

Yazdığı kısa öyküler ve romanlarla, sinemaya en çok uyarlanan yazarlardan biri olan Philip K. Dick’in unutulmaz eserleri yeniden uyarlanacak. Sony’nin elinde bulunan Philip K. Dick’s Electric Dreams serisinin yayın hakları Amazon’a geçti.

Amazon bu görev için iki ağır topu göreve çağırdı. Battlestar Galactica’dan hatırlayacağınız Ronald D. Moore ve Breaking Bad’in bol ödüllü aktörü Bryan Cranston, Amazon için 10 bölüm çekecek. Serinin yapımcılığını da Birleşik Krallık merkezli Channel 4 üstlenecek.

Dick’in, Blade Runner, Minority Report ve Total Recall gibi eserleri yeniden yorumlanacak. Bryan Cranston’ın her bölümde oynaması planlıyor. Ünlü aktörün yanı sıra Jack Thorne, Tony Grisoni, Matthew Graham, Travis Beacham gibi isimler de olacak.

Amazon, hali hazırda Philip K. Dick’in unutulmaz eserlerinden biri olan The Man in High Castle romanını uyarlamıştı. Oldukça beğenilen yapım, 3. sezonu ile bu yıl geri dönecek.

İlginizi Çekebilir  Battlestar Galactica'nın Yaratıcısı Glen A. Larson Öldü