Dizi Haberleri

Amazon, Gimli ve Genç Aragorn Hikayeleri Yerine The Rings of Power’ı Seçmiş

Amazon’un, Genç Aragorn ve Gimli hikayesi de olmak üzere birden fazla Yüzüklerin Efendisi projesini değerlendirdiğini ancak The Rings of Power‘ı seçtiği açıklandı.

The Rings of Power dizisinin yaratıcısı J.D. Payne ve Patrick McKay, Amazon’un seçebileceği çok sayıda Yüzüklerin Efendisi projesi olduğunu açıkladı. Hatta bunlar arasında Aragorn‘un gençliğini veya Gimli‘nin hikayesini anlatacak hikayeler de olduğunu belirttiler. Bununla birlikte J.D. Payne ve Patrick McKay, The Rings of Power ile devam etti.

J.D. Payne Patrick McKay
J.D. Payne ve Patrick McKay

İkili kısa süre önce Amazon’da işi nasıl başardıklarını açıkladı ve bu kolay bir iş değildi.

Amazon, dizinin küresel televizyon hakları için 250 milyon dolar ödedi. Anlaşma, herhangi bir projeye yeşil ışık yakılmadan veya yaratıcı isimlerle anlaşma yapılmadan önce gerçekleşti. Normalde önce proje ortaya çıkar, sonrasında bu anlaşmaları yapılır. İlgili maliyetler göz önüne alındığında bu önemli bir risk ancak müzakereleri kişisel olarak denetleyen Amazon CEO’su Jeff Bezos için sorun olmamış. Jeff Bezos, görünüşe göre Yüzüklerin Efendisi’nin büyük bir hayranı.

gimli aragorn

Amazon kısa bir süre sonra senarist ikili J.D. Payne ve Patrick McKay ile anlaşma yaptı. Payne ve McKay çok fazla işte çalışmamıştı. 2016’daki Star Trek Beyond‘un bir taslağı da dahil olmak üzere yalnızca üretilmemiş senaryolar yazmışlardı. Buna rağmen ikilinin çok sezonlu yayın ve orijinal vizyonu stüdyoyu etkiledi. J.D. Payne, Total Film’e verdiği demeçte genç Aragorn ve Gimli yan hikayesi yerine The Rings of Power’ı seçtiğini açıkladı;

İşe ilk gittiğimizde, bize kelimenin tam anlamıyla düzinelerce başka insanın da fikirler ortaya attığını ve herkesin farklı şeylerle geldiği söylendi. Amazon; Yüzüklerin Efendisi, Hobbit ve bunların yan hikayelerinin haklarını satın aldı. Alanın tamamen açık olduğunu ve herhangi bir hikayeyi anlatabileceklerini belirttiler. Böylece, Genç Aragon dizisini ve Gimli hikayesini veya başka hikayeleri sunan insanlar vardı.

Payne, The Rings of Power‘ın ilham aldığı ek hikayelerin yanı sıra Amazon’un üçlemenin ve Hobbit’in de haklarına sahip olduğunu belirtiyor. Bu bilgi, Amazon’un yalnızca Yüzüklerin Efendisi eklerini uyarlama iznine sahip olduğu konusunda daha önceki raporlarla çelişiyor. Bir dil sürçmesi olabilir veya belki de Amazon, ifşa etmeye hazır olduğundan daha fazla Yüzüklerin Efendisi materyaline sahip olabilir.

the rings of power

Belki ileride Genç Aragorn, Gimli ve hatta “Legolas’ın Hobbit’te Ne İşi Vardı?” gibi yapımlar da görebiliriz.

Kaynak: MovieWeb

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.