Dizi Haberleri

20 Yılın En Büyük Sürprizi: Kaptan Jean-Luc Picard, Star Trek’e Dönüyor!

Evet yanlış okumadınız; yıldız filosu tarihinin en saygıdeğer kaptanı Jean-Luc Picard geri dönüyor.

Bir süredir efsanevi Star Trek (Uzay Yolu) serisiyle ilgili olarak gündeme gelen söylentiler, dün CBS’in duyurusu ile açıklığa kavuştu. Star Trek: The Next Generations serisinde fenomene dönüşen Kaptan Jean Luc-Picard ekranlara geri dönüyor hem de yine usta oyuncu Sir Patrick Stewart ile birlikte… ‘Picard’ın hayatını konu alan yeni dizinin CBS All Access‘te yayınlanacağı da belirtiliyor.

Yıllar sonra projeye döneceği için duyduğu heyecanı Twitter’dan paylaştığı şu mesajla dile getiren ünlü aktör; “Star-Trek: The Next Generations‘ın bir parçası olmaktan her zaman gurur duydum ancak 2002’deki filmle birlikte Uzay Yolu maceramın sonuna geldiğini düşünmüştüm. Jean-Luc Picard ve içindeki yeni boyutları açığa çıkarmak için geri dönmek beklenmedik ama çok hoş bir sürpriz oldu. Picard’ın yaşamına ait bilinmeyenleri keşfetmek ve zeki yaratıcı takımımızla çalışmak için dört gözle bekliyorum” dedi.

Star Trek Las Vegas‘ta düzenlenen yeni serinin tanıtım panelinde konuşan Sir Patrick Stewart, karakterdeki gelişimin deneyimler ve değişen faktörlerle ilgili olduğunu belirterek,yeni dizideki Jean Luc’un tanıdığımız ve sevdiğimiz kişi olmayabileceğini söyledi. 2002’deki The Next Generation filminden sonra Star Trek evrenindeki ilk live-action çalışma olacağını ifade eden Stewart, “Artık kaptan bile olmayabilir” diyerek Nemesis‘ten 20 yıl sonrasını anlatacak yapımda Picard’ın çok, çok farklı bir şekilde karşımıza çıkabileceğinin sinyalini verdi.

Hollywood Reporter’ın aktardığı bilgilere göre; Alex Kurtzman‘ın liderliğindeki yaratıcı takım şu isimlerden oluşuyor: James Duff (The Closer) , Akiva Goldsman (Star Trek: Discovery), Michael Chabon (John Carter) ve Kirsten Beyer (Discovery). Panelde, henüz senaryosu olmayan diziyle ilgili konuşan Alex Kurtzman ise, “20 yıl boyunca Star Trek hayranları Kaptan Jean-Luc Picard’ın dönmesini umdu ve işte sonunda o gün geldi. Yeni bir yer oluşturmak, insanları şaşırtmak ve eski ile yeni nesilleri onurlandırmak için sabırsızlanıyoruz” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir  Vakıf Dizisinin Başrol Oyuncuları Belli Oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu