Haberler

Disney’de CEO Değişimi

Eğlence devi Disney‘in yönetiminden sürpriz bir haberle karşınızdayız bu kez. The Walt Disney Company‘nin CEO‘su Bob Iger, görevini Disney Parklar, Deneyim ve Ürün Başkanı Bob Chapek‘e devretti.

2005 yılından bu yana Disney‘in CEO‘su olarak görev yapan ve Lucasfilm, Pixar, Twenty-First Century Fox gibi şirket için önemli satın alımlarda büyük rol oynayan Robert Allen Iger, görevini Robert Chapek‘e bıraktı ancak şirketle bağını tamamen koparmadı. Disney‘in deneyimli yöneticisi, 31 Aralık 2021 tarihine kadar Disney Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürecek.

Bob Chapek, chairman of Walt Disney Parks and Experiences, speaks during a media preview of the D23 Expo 2019 in Anaheim, California, U.S., on Thursday, August 22, 2019. Walt Disney Co. is turning the D23 Expo, the biennial fan conclave, into a big push for its new streaming services. Photographer: Patrick T. Fallon/Bloomberg

Bob Chapek Kimdir?

Disney‘in 100 yıla yakın tarihinde 7. CEO olan Robert Chapek, Indiana Üniversitesi’ni bitirdikten sonra Michigan State Üniversitesi‘nde yüksek lisansını tamamladı. H.J. Heinz ve J. Walter Thompson için çalıştıktan sonra 1993 yılında The Walt Disney Company‘ye katılan Bob Chapek, 2011 yılında Disney Tüketici Ürünleri‘nin başına geçti. 27 yıldır Disney‘de çalışan Bob Chapek, 2015 yılından beri Disney Parkları‘nın Başkanı olarak görev yaptı. Son olarak Star Wars: Galaxy’s Edge bölümünü Disney Parkları‘na kazandıran Chapek, Cynthia Ann Ford ile evli ve 3 çocuğu bulunuyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.