Haberler

Damon Lindelof, Marvel’a Biraz Yavaşlamayı Tavsiye Etti

Watchmen ve Lost dizilerinin yaratıcılarından Damon Lindelof, Marvel’a “nicelik değil nitelik” tavsiyesi veriyor. İşleri biraz daha yavaşlatmanın yapımların kalitesini arttıracağına inanıyor.

Yazar özetle “benim yaptığım hataları yapmasınlar” diyor yani. Zira Lost’tan itibaren kendisinin de gözünü başarı hırsının bürüdüğünü kabul ediyor. Bu kadar popüler ve kazançlı işler zincirinde de ne zaman dur demek gerektiğini insanın bilemeyeceğini itiraf ediyor. O yüzden Marvel filmlerini seven biri olarak, iyi niyetle, firmaya yavaşlamasını tavsiye ediyor.

Vulture’ın Into It podcast’inde konuşan Lindelof şunları söyledi:

Bu daima zor. Çünkü ilgi çektiğinde bu ilgiyi hep canlı tutmak istiyorsun. Ve ondan, onu bir daha geri kazanabileceğinden emin değilken vazgeçme fikri de doğamıza aykırı bir şey gibi sanki.

Saf duyguların dışında bir yerden konuşacak olursam da bu iş bir ticaret. Bir endüstri. Ve birkaç iyi Marvel filmi yaptıysan içgüdüsel olarak daha fazlasını yapıp işi büyütmek istiyorsun. Ve bu içten içe bende şöyle bir duygu yaratıyor: “Vay be. Keşke daha az sayıda yapım çıkarsalar da çıkardıkları ürünler biraz daha özel hissettirse“. Yine de hepsini seyrediyorum… İnsanlar bir şeylerin sonu hiç gelmesin istiyorlar. Ben bitsin istiyorum.

(…)

Onlara yaptıkları işi devam ettirme hakkını çok görmüyorum. Ben de birçok öncül dizi, devam dizisi ve reboot projesinde çalıştım. Dolayısıyla gidip yukarıdan bakar şekilde “Tanrım, artık orijinal bir fikir üretin!” diye söylenme hakkına sahip değilim. Çünkü bunları söyleyen kişi olarak 2 Star Trek filmi ve Prometheus‘u yapmış durumdayım.

Damon Lindelof

Beh şahsen Lindelof’un tavsiyelerine hak veriyorum. Marvel daha kaliteli işler çıkarsın isterdim. Öte yandan çoğu Marvel seyircisi filmlerdeki kalite düşüklüğünü pek de dert etmiyor gibi duruyor. Çünkü filmler hâlâ gişe rekorları kırmaya devam ediyor. Thor: Love and Thunder o kadar eleştiri almış olmasına rağmen 700 milyon dolardan fazla kazandı.

Dune 400 milyon dolar, Everything Everywhere All At Once ise 100 milyon dolar kazandı.

Yani düşük kaliteli filmlerine rağmen korkunç bir hakimiyeti var Marvel’ın sinema dünyasında. O yüzden Lindelof’un tavsiyesine kulak asacaklarını hiç sanmıyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

Marvel’ın tabağında hangi projeler var diye merak ediyorsanız listeye buradan ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.