Haberler

Corona Virüs Geek Dünyasını Etkiledi

Yeni tip Corona Virüs (Covid-19) salgını dünya çapında 170 bin vaka sınırına dayanırken, hastalığın yayılmasını önleme çalışmaları dizi ve film çekimlerine de sirayet etti.

Birçok ülkede hayatın durduğu Corona virüs günlerinde Batman ve Matrix 4 filmlerinin yanı sıra Lucifer 5. Sezon, Yüzüklerin Efendisi, Witcher 2. sezon ve Zaman Çarkı serilerinin çekimleri ertelendi.

Corona Virüs Salgınından Nasibini Alan Marvel Yapımları

Önümüzdeki iki yıla yayılan Marvel’ın dizi ve film projeleri de Corona virüs salgını sebebiyle bir bir erteleniyor. Falcon & The Winter Soldier‘ın Prag‘daki çekimleri iptal edilirken, İngiltere‘deki Pinewood Stüdyoları‘nda çekilmesi planlanan Doctor Strange in the Multiverse of Madness‘ın gecikmesine kesin gözüyle bakılıyor. Taiki Waititi‘nin başında bulunduğu Thor: Love & Thunder‘ın Ağustos‘ta başlayacağı belirtilen çekimlerinde olası bir değişiklik yapımın gösterim tarihini de etkileyecek.

Çekimleri büyük oranda tamamlanan The Eternals‘ın şu an için salgından fazla etkilenmeyeceği belirtilirken, çekimleri tamamlanan WandaVision en az etkilenen proje olacağa benziyor. Shang-Chi & the Legend of the Ten Rings‘teki gecikmenin günlük 300-350 bin dolar olacağı söylenirken, yapımcılar 2021‘de Çin yeni yıl tatiline vizyon tarihi ayarlama planları yapıyor. Çekimleri New York‘ta gerçekleştirilecek Spider-Man 3 için büyük ihtimalle salgının tamamen bitmesi beklenecek. 2021 sonbaharında izleyici ile buluşması beklenen Hawkeye dizisinin ertelenme tehlikesi bulunmuyor. Gösterim tarihi 1 Mayıs olan Black Widow‘da tarih değişikliği yapılıp yapılmayacağı ise bilinmiyor.

Salgının Hollywood’a Zararı 20 Milyar Dolara Ulaşabilir

Corona Virüs tehlikesi nedeniyle yapımların durdurulması ve filmlerinin gösterim tarihlerinin Mayıs sonuna ertelenmesinin çok büyük bir kayba mal olacağı belirtiliyor. The Hollywood Reporter‘da yer alan habere göre; ABD’deki film ve TV sektörü bu yıl yaklaşık 20 milyar dolar zarar edecek.

İlginizi Çekebilir  The Joker: Put On A Happy Face Mini Belgeseli Yayınlandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu