Haberler

Çocuklar İçin Hayalgücünü Zorlayan FRP Sistemi – No Thank You, Evil!

no-thank-you-evil-banner

Monte Cook Games, adından da anlaşıldığı üzere FRP dünyasının yaratıcı ismi Monte Cook‘un kurduğu bir oyun firması. Geçtiğimiz sene yayınladıkları Numenera ile başarılı bir FRP sistemi yaratan ekip, bu sene de The Strange ile karşımıza çıktı.

Yakın zamanda Cypher System‘i bize sunacak ekip yeni projesi No Thank You, Evil! isimli FRP sistemini de duyurdu.

İlgili Makaleler

Küçük çocuklar, oyun sistemi çok karmaşık olduğunda oynamaktan çekiniyor, biraz daha yetişkin çocuklar ise sistem çok basit olduğunda sıkılıyorlar. Bu düşünce ile yaratılan No Thank You, Evil! sistemi; 5 yaşında bir çocuğun bile keyif alarak oynayabileceği, aynı zamanda yetişkinlerin de zevkle oynayacağı bir yapıyla oluşturulmuş.

no-thank-you-evil-character-sheet

Örneğin 5 yaşında bir çocuk bir Prenses’i oynarken 8 yaşında bir çocuk Çok Zeki Prenses’i oynayabilir ve 10 yaşındaki çocuk ise Bilimle İlgilenen Çok Zeki Prenses’i canlandırabilir. Oyun sistemi hayalgücü üzerine kurulmuş. Hatta birkaç oturumdan sonra 12 yaşındaki bir çocuk bile oyunu oynatabilir hale gelebiliyor.

Karakter yaratımı ise yine oyuncunun hayalgücü ile bağlantılı. Birisi bir casus oynamak isterken bir diğeri bir robotu canlandırmak isteyebilirler. Sadece oyuncuların ulaşabildiği geçitler sayesinde Storia: The Land Next Door isimli fantastik diyara geçebilirler ve birbirinden eğlenceli maceralar yaşayabilirler.

no-thank-you-evil-character-robot

Oyundaki her karakterin bir evcil canlısı olacak ve bu canlılar da oyuna etki edecek. Tıpkı MMO oyunlarında yanımızda olan canlılar gibi. Bu durum tabii ki küçük yaştaki oyuncuların da fazlasıyla hoşuna gidecektir. Kimisi bir kedi veya köpek isterken kimisi de dinozor, beholder gibi yaratıklar da isteyeceklerdir. Bu da hayalgücünü zorlamak ve geliştirmek için ayrı bir fırsat.

Yeni baba olduğum için mi yoksa geçen sene çıkan Little Wizards isimli sistemi beğendiğimden midir bilinmez, bu sistemi gerçekten çok beğendim.

no-thank-you-evil-tabletop

Geçen gün başlayan Kickstarter projesine buradan ulaşabilirsiniz. Daha önce Numenera ve The Strange sistemlerinde beklediklerinden çok çok daha fazla bir desteği alan Monte Cook Games, muhtemelen bu projeyi de başarıyla tamamlayacaktır.

Halen geliştirilme aşamasında olan No Thank You, Evil! sisteminin Şubat 2016’da piyasada olması planlanıyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Philae Tüm Bilgileri Göndermeyi Başardı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.