Haberler

Cypher System İle FRP Maceralarına Daha Rahat Adım Atın

cypher-system-banner

Masaüstü FRP oynatırken yeter ki kafam rahat olsun, oyuncularım da eğlensin diyorsanız aradığınız sistemi bulmuş olabiliriz. Monte Cook Games markası altında önümüzdeki aylarda piyasaya girecek olan Cypher System, aradığınız tüm rahatlığı ayaklarınızın altına serecek.

Dungeons and Dragons’ın 5th Edition sistemi ile bir süre boyunca uğraştıktan sonra kendi firmasını açmaya karar veren Monte Cook, bizlere yeni sistemlerini sunmaya devam ediyor. Bol ödüllü Numenera ve The Strange ile oyuncuların dikkatini çeken Monte Cook Games markası, sıradaki sistemini aylar öncesinde tanıtmıştı. Şimdi ise detayları belli oldu.

İlgili Makaleler

2014’ün sonlarına doğru resmi olarak duyurulan Cypher System, oyunculara aradıkları rahatlığı sağlayacak. Eğer Numenera ve The Strange oynadıysanız, bu sistemlerin ne kadar rahat olduğunu görmüşsünüz demektir. Cypher System de, bu iki sistem üzerine kurulmuş.

cypher-system-gorsel-001

Diğerlerinden farkı ise yapabileceklerinizin sınırsız olması. Cypher System ile Victoria Dönemi İngilteresi’nde bir korku oyunu hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz Warcraft gibi High Fantasy türünde hikaye oluşturabilir, oyuncularınızı bir anda galaksinin öte tarafına yollayabileceğiniz Space Opera türüne geçiş yapabilirsiniz.

Sistem belli bir oyun türünü oyunculara sunmuyor. Oturmuş kuralları ile birlikte, oynamak istedikleri evreni, dünyayı ya da kıtayı oluşturmalarına, hikayeyi de kolayca üzerine yerleştirmelerine olanak sağlıyor. İhtiyacınız olan her şeyi Cypher System’in kural kitabı içerisinde bulabileceksiniz.

Sistem o kadar açık düzenlenmiş ki, dilerseniz Numenera ya da The Strange üzerinden eklemeler yapabilirsiniz. Hatta tam tersini de yapma imkanınız var. Dilerseniz uzun soluklu Numenera oyunundaki karakterleri, yeni sistem ile farklı bir dünyaya taşıyabilirsiniz. Olasılıklar neredeyse sınırsız. Tamamen hayal gücünüz ile sınırlı. Zaten bir FRP sisteminden de beklenen bu değil midir?

cypher-system-gorsel-003

416 sayfalık Cypher System’in kural kitabı ön siparişe açıldı. Hard-copy olarak adlandırılan basılı kitap için 59.99 doları gözden çıkartmanız gerekiyor. Dilerseniz 19.99 dolar karşılığında PDF formatında da bu sisteme sahip olabilirsiniz.

Ön siparişler 6 Mayıs’ta açıldı. Sistemin Ağustos ayının başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Satın almak için resmi sitesine göz atabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.