Çizgi Roman Haberleri

Watchmen Başlangıç Hikayelerinde Sahne Dakikadamlar ve İpek Hayalet’in

Tüm zamanların en çok satan grafik romanı Watchmen‘in Başlangıç hikayeleri, İthaki Yayınları tarafından okurlara ulaştırılmaya devam ediyor. Alan Moore ve Dave Gibbons’ın grafik romanındaki ikonik karakterlerin geçmişine ışık tutan Watchmen: Başlangıç serisinde sıra Dakikadamlar ve İpek Hayalet‘e geldi.

Watchmen Başlangıç: Dakikadamlar / İpek Hayalet‘te; Darwyn Cooke (DC: The New Frontier) tarafından yazılan ve çizilen Dakikadamlar ile yine Cooke ve çizer Amanda Conner‘ın (Power Girl) ellerinden çıkan İpek Hayalet bölümlerini içeriyor.

Watchmen’in öncüsü olan Dakikadamlar, sürekli değişen bir dünyada adaletsizliğe karşı güçlerini birleştirdi. İsimleri Gece Kuşu, Siluet, İpek Hayalet, Kukuletalı Adalet, Komedyen, Dolar Bill, Güveadam ve Kaptan Metropolis olan bu süper kahramanlar, suçla savaşta yeni bir dönemi temsil ediyorlar. Peki aralarından ilk hangisi kahramanlığın nerede bitip kötülüğün nerede başladığı sorusunu soracak? Aralarındaki fikir ayrılıkları ölüm ile yaşam arasındaki farka dönüşecek mi?

“Darwyn Cooke bu işin altından kalkmış… [Watchmen Başlangıç: Dakikadamlar] muhteşem bir çizgi roman.” – IGN

“[Watchmen Başlangıç: Dakikadamlar] ilk sayfasından son sayfasına kadar çizgi roman sanatının ihtişamlı ve göz kamaştırıcı bir örneği.” – MTV Geek

“Cooke, daha ilk sayfadan hikâye anlatıcılığının ne kadar muazzam olduğunu gösteriyor.” – Comic Book Resources

Terbiyeli ve çalışkan bir ergen olan Laurel Jane Jupiter, doğumundan annesinin İpek Hayalet kıyafetini/şöhretini devraldığı güne kadar bu iş için eğitilmişti. Artık Sally Jupiter’ın kısıtlamalarına, isteklerine ve eve kapatmalarına tahammül edemeyen Laurel liseli sevgilisiyle birlikte kendi kahramanlık yolunu bulmak üzere evden kaçar. Annesinin koruyucu gölgesinin dışında olan Laurel hayal edebileceğinden çok daha tehlikeli bir izin peşine düşer.

“Darwyn Cooke ile Amanda Conner’ın birlikte çalışması fikrine karşı koymak çok zor çünkü Amanda Conner bir çizgi roman çizdiğinde onu sevmemek için hiçbir neden bulamıyorsunuz. İşleri karşı konamayacak denli güzel ve ilham verici.” – Craveonline

“Watchmen Başlangıç: İpek Hayalet samimi ve sanat için yaratıldığı bariz, muhteşem bir hikâye.” – Newsarama

DC Comics ve İthaki etiketli 288 sayfalık grafik roman Emre Aygün tarafından Türkçeye çevrildi.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Pathfinder Goblinleri Geliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.