Çizgi Roman Haberleri

Türk Çizgi Roman Dünyası Bu Konferansta Buluşuyor

Çizgi roman ve oyun dünyası uzun süredir bir arada ve her geçen gün bu iki kültür aynı potada erimeye devam ediyor. Bir yandan oyunlardan esinlenen çizgi romanlar üretilirken, bir yandan da çizgi roman hikâyeleri başta dijital olmak üzere, tüm oyun dünyasında kendisine kayda değer bir yer buluyor.

Çizgi roman ile oyunun birlikteliğinin her geçen gün daha da önem kazandığı günümüzde bu alanda çalışmalar yapan İstanbul Bilgi Üniversitesi Dijital Oyun Tasarımı Bölümü, Çizgi Roman Konferansı‘nın ikincisini düzenliyor.

İlgili Makaleler

11 Mayıs 2018 Cuma günü, 10.00 – 17.00 saatleri arasında Santral İstanbul kampüsü, “Etkinlik Çadırı” alanında gerçekleştirilecek Çizgi Roman Konferansı II, bu yıl da birçok önemli ismi ağırlayacak.

Çizgi roman ile ilgilenen birçok yazar, editör ve çizeri bir araya getirecek konferansın moderatörlüğünü Bilgi Üniversitesi Dijital Oyun Tasarım Bölümü Öğretim Görevlisi Ertuğrul Süngü üstleniyor. Konferans AltEvren Sitesi Kurucusu Berk Uralcan ve Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Gazi Mehmet Emin Adanalı‘nın akademi ve çizgi roman konularını içeren konuşmaları ile başlayacak.

13.00 ile 15.00 arasında yapılacak iki oturumda ise, Gerekli Şeyler Genel Yayın Yönetmeni Alişan Cengiz, Paralel Evren Çizgi Roman Mağaza Sahibi Burç Üner, Marmara Çizgi Genel Yayın Yönetmeni İlke Keskin, Yaşar Üniversitesi Araştırma Görevlisi ve aynı zamanda Türkiye’deki ilk “exlusive” çizgi roman sitesi olan “Phdcollectibles”ın sahibi Metehan İğneci, Sırtlan Kitap Genel Yayın Yönetmeni Emre Yavuz, Marvel’daki çizimleriyle dikkat çeken çizgi roman sanatçısı Yıldıray Çınar ve Flaneur Books Genel Yayın Yönetmeni Servet İnandı çizgi romanın geldiği noktayı tartışacak.

Son iki saatte Image Comics’de çizen Sümeyye Kesgin ve Sırtlan Kitap tarafından birçok eseri basılan Selçuk Ören iki farklı panel sunumu yapacak.

Türk çizgi roman dünyasının önde gelen isimleri ile dünyaya açılan yüzlerini bir araya getirecek olan Çizgi Roman Konferansı II tüm çizgi roman tutkunlarını bekliyor. Kaçırmayın!

Daha detaylı bilgi için Facebook’taki etkinliği takip edebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Patrick Rothfuss, Dungeons and Dragons Dünyasında Geçen Rick and Morty Çizgi Romanı Yazacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.