Çizgi Roman Haberleri

The Witcher Mangası Ronin İçin Detaylar Paylaşıldı

WitcherCon sırasında ortaya çıkan ve ilk bakış yakaladığımız The Witcher: Ronin isimli manganın nasıl yayınlanacağı ve hangi konuları ele alacağı açıklandı.

Aslında The Witcher: Ronin, 2015 yılına kadar dayanan bir proje. Ancak gün yüzüne çıkması için WitcherCon’u beklememiz gerekti. CDPR ve Netflix ile ortaklaşa hazırlanan etkinlikte, Witcher evrenine ait yeni gelişmeleri öğrendik. Yeni dizilerin ne zaman geleceği ve CDPR’ın Witcher 3 için planladığı güncelleme de bu etkinlik sırasında ortaya çıktı.

Etkinlik sırasında hoşumuza giden bir duyuru daha yapıldı. The Witcher: Ronin adıyla, yepyeni bir Witcher macerasının okurlarla buluşacağı açıklandı. Manga olarak hazırlanacak olan Ronin, Japonya kültürüne ve mitik öykülerine dayanarak anlatılacak. Çalışmanın başında Rafal Jaki olacak. Çizimler ise Neko no Matasaburou serisiyle ünlenen Joshi tarafından yapılacak.

Yapılan duyuruya göre Ronin, farklı bir Witcher hikayesi anlatacak. Yani Rivyalı Geralt, bir portaldan geçip kendini 13. yy Japonya’sında bulmayacak. Kitaplarda ya da oyunlarda yer almayan özel bir macera olacak. Hikayenin yazarı Jaki, mangaya Superman: Red Son ve Batman: Ninja çizgi romanlarındaki gibi alternatif bir bakışla yaklaştığını açıkladı.

Jaki, “Yeni canavarlar ve halk masalları üzerinde deneyler yapmayı şahsen çok seviyorum. Hem Avrupa, hem de Japonya kendi bölgeleri içerisinde çok özel hikayelere sahip. Klasikleşmiş Japon hikayelerini ve canavarlarını, Witcher içeriğine çevirecek olmak beni çok heyecanlandırıyor.” sözlerine yer verdi.

The Witcher: Ronin için henüz açıklanmış bir yayın tarihi yok. Çünkü Ronin, bir Kickstarter projesi olarak ortaya çıkacak. Daha önce Witcher çizgi romanları için Dark Horse ile çalışılmıştı. Ancak Ronin’in özel bir baskıyla, dünyanın her yerine rahatça ulaşmasını sağlamak için Kickstarter kullanılacakmış.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Olağanüstü Beyefendiler Cemiyeti'nin Serüvenleri Başlıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.