Çizgi Roman Haberleri

Riot Games, Marvel ile Anlaştı. League of Legends Çizgi Romanları Geliyor!

League of Legends’ı geliştiren Riot Games, sevilen oyunun hikayesini çizgi roman dünyasına taşımak için Marvel Entertainment ile anlaştı. İki firmanın iş birliğinin ilk meyvesi olan League of Legends: Ashe: Warmother adlı yeni çizgi roman önümüzdeki Mayıs’ta basılacak.

Riot Games, 9 yıllık multiplayer strateji oyununun birkaç çizgi romanını daha önce sitesinde paylaşmış ve League şampiyonlarının sempatik hikayeleri oyuncuların ilgisini çekmişti. Dünyaca ünlü oyunun dünyasını daha da genişletmek isteyen Riot Games’in Marvel ile anlaşmasından çıkacak ilk çizgi romanın kapak tasarımı da oyun ve çizgi severlerle paylaşıldı.

Riot yaratıcı ekibinin başında bulunan Greg Street, The Verge‘e verdiği demeçte; LOL sitesinde yayınladıkları kısa çizgi serinin oyundaki belirli şampiyonların hikayeleri ve yeni format ya da sanat stilleri çalışmaları olduğunu belirterek, “Önceki çizgi romanlar, Marvel ile başlattığımız çalışma için çok yardımcı oldular. Çizgi romanların hikayelerimizi anlatmak için iyi bir yol olduğunu düşünüyoruz çünkü anlatımla sanatı birleştiriyorlar. Çizgi romanlarla; Freljord‘un karlar altında kalan kuzeyindeki bir kasabayı ya da Bilgewater tropik limanındaki bir gemiyi gösterebiliriz” dedi.

Riot Games, Marvel ortaklığında 3 ana hikayeyi anlatmak istiyor:orijinal hikayenin detayları, karaterlerin köklerini ortaya çıkaracak öyküleri ve League of Legends’in alternatif evreni… Proje kapsamında yayınlanacak ilk çizgi roman League of Legends: Ashe: Warmother; Freljord’un buzlu bölgesinde geçecek ve League’in orijinal 40 şampiyonu arasında bulunan Ashe’in öyküsünün derinliklerine ışık tutacak. Oyunda genelde maskot görevi gören Ashe, savaşçı olarak tehlikeli bir göreve çıkacak ve genç bir lider olarak halkını kurtarmak için çalışacak.

Riot’un kıdemli yazarı Odin Austin Shafer tarafından yazılan çizgi roman 2017 basımı Heavy Vinyl ile tanınan Nina Vakueva tarafından çiziliyor. Eser Mayıs 2019’da basılacak.

İlginizi Çekebilir  Ekim Ayında En Çok Satan 100 Çizgi Roman

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu