Çizgi Roman Haberleri

Neil Gaiman’ın Mezarlık Kitabı Çizgi Romanı Türkçe Olarak Raflarda

mezarik-kitabi-banner-700x250

Fantastik edebiyatın rock starı Neil Gaiman‘ın gençler için yazdığı fantastik yapıt Mezarlık Kitabı, rengarenk desenler ve muhteşem çizgilerle buluştu.

Daha önce bu eserin çıkacağını zaten duyurmuştuk, şimdi de İthaki Yayınları bu çizgi romanı dilimize kazandırdı.

İki cilt olacak olan eserin ilk cildi raflarda yerini aldı. Nobody Owens, bu kez çizgilerle karşımıza çıkıyor.

mezarlik-kitabi-frpnet-resim

Neil Gaiman’ın yazdığı kitabın çizimlerini Kevin Nowlan, P. Craig Russell, Tony Harris, Scott Hampton, Galen Showman, Jill Thompson ve Stephen B. Scott yaptı.

Kitabın arka kapak yazısı şöyle;

BENZERSİZ BİR YETENEK GÖSTERİSİ

mezarlik kitabiMezarlık Kitabı’nın iki ciltlik çizgi roman uyarlamasının bu ilk cildinde, çarpıcı illüstrasyonlar ve eşsiz sanatçılar bir araya geliyor. Alanında önde gelen bu sanatçılar, Neil Gaiman’ın ödüllü romanını kendi tarzlarına göre yorumluyor.

Arkadaşlarının Bod diye hitap ettiği Nobody Owens normal bir çocuktur.

Eğer bir mezarlıkta yaşamasaydı, hayaletler tarafından büyütülüp yetiştirilmeseydi ve yanında ne canlıların ne de ölülerin dünyasına ait olan sadık bir koruyucusu olmasaydı, Bod tamamıyla normal olurdu.

Bir çocuk için mezarlıkta tehlikeler ve maceralar vardır: tepenin altındaki çok yaşlı Çivit Renkli Adam, gulyabanilerin terk edilmiş şehrinin bulunduğu çöle açılan bir geçit, korkunç bir tehdit saçan tuhaf Bekçi… Ama Bod mezarlıktan ayrılırsa, ailesini de öldürmüş olan Jack denen adamın saldırısına uğrayacaktır…

Mezarlık Kitabı, insanların Neil Gaiman’a dair sevdiği her şeyin birkaç kat fazlasına sahip. Eşsiz anlatısı, benzersiz gerilimi ve her şeyden öte karanlık ama yumuşak mizahıyla güçlü bir eser.
– Joe Hill

Russell, her bir cümledeki dramı ve ince esprileri yakalamayı başarmış. Bu uyarlamanın en büyük başarısı, okuyuculara romanı tekrar okumayı istetecek ve ardından yine çizgi romana dönmelerini sağlayacak olması.
– Kirkus Reviews

Kitabın çevirisi Alican Saygı Ortanca’ya ait. 192 sayfalık tamamı renkli çizgi roman raflarda yerini aldı. Her kütüphanede bulunmalı, her çizgi roman ve Neil Gaiman tutkunu okumalı.

Çizgi roman hakkında fikir sahibi olabilmeniz için Mezarlık Kitabı ön okuması:

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.