Edebiyat

“Mezarlık Kitabı” Çizgi Roman Oluyor

mezarik-kitabi-banner-700x250

Neil Gaiman’ın 2008 yılında yayınlanan Mezarlık Kitabı (The Graveyard Book) çok yakında çizgi roman olarak piyasaya sürülecek.

Newbery Madalyası, Hugo En İyi Roman gibi ödüllerin sahibi Mezarlık Kitabı, usta çizer P. Craig Russell tarafından çizilecek.

mezarlik-kitabi-cizgi-roman-kare
İşte çizgi romandan yayınlanan ilk kare

Mezarlık kitabının iki cilt halinde yayınlanacağı belirtiliyor. Neil Gaiman’ın belirttiği üzere Russell’a Jim Thompson, Michael Golden, David LaFuente, Kevin NowIan, Tony Harris, Galen Showman ve Scott Hampton gibi isimler de katkıda bulunacak.

Russell bir açıklamasında, “Ben senaryo ve düzenleme ile uğraşırken diğer 7 çizer düzenlemedeki son detayları bitiriyor,” dedi. Çizerlerden NowIan ise ilk hikayenin tamamlandığını ve hemen hemen 100 sayfa uzunluğunda olduğunu açıkladı.

Gaiman ve Russell ortaklığı bir ilk değil. Daha öncede bu ikili çizgi roman sahasında birçok çalışmaya imza atmıştı. P. Craig Russell, Gaiman’ın 20 yıllık yazarlık hayatında Sandman, Cinayet Sırları (Murder Mysteries), The Dream Hunters ve Coraline gibi çizgi romanlarında da çizerlik yapmıştı. Türkiye’de de Mürekkep Basın Yayın’dan çıkan Cinayet Sırları, bu ikilinin çalışmasıyla ortaya konmuştu.

Nobody Owens’ın karanlık ve fantastik öğelerle süslü macerasını çizgilerde görme düşüncesi bile insanı heyecanlandırmaya yetiyor. Biz de heyecanla bekliyoruz.

 

İlginizi Çekebilir  Andy Weir'ın Artemis Romanı Raflarda

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu